ETH 5 yıl içinde BTC’yi geçecek – Nigel Green

  DeVere Group CEO’su Nigel Green hem Bitcoin (BTC) için hem de Ethereum (ETH) için oldukça pozitif ihtimallere inanıyor. Nigel, BTC’nin yakın tarihlerde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağını, ETH’nin de 5 yıl içinde bunu geride bırakacağını düşünüyor.

  Kripto para piyasaları Aralık 2020’de Bitcoin’in (BTC) 20 bin dolar barajını yıkıp geçmesiyle büyük bir ralliye başladı. 2021 yılında BTC’nin yeni rekorlarına ulaşması da piyasaların benzer şekilde hareket etmesini sağladı. Ancak 2021 yılında Ethereum (ETH), beklenenden daha iyi performanslar sergileyerek yatırımcılarını sevindirdi. ETH ağında yapılan güncellemeler, DeFi sektöründeki büyüme gibi gelişmeler, ETH’nin daha fazla dikkat çekmesini sağladı.

  Ünlü CEO ETH İçin 5 Yıl Verdi

  Kripto para sektöründe 2021 yılında en az BTC kadar dikkat çeken ETH, artık birçok yatırımcı için başköşede duruyor. Birçok analist ve uzman isim de ETH’ye eskisinden daha olumlu bir şekilde yaklaşıyor. Finansal danışmanlık hizmeti veren DeVere Group’un CEO’su Nigel Green de buna benzer fikirlere sahip. Green hem BTC hem de ETH için oldukça pozitif ihtimaller düşünüyor. Green, yakın tarihte Bitcoin’in tüm zamanların rekorunu kıracağına ve Ethereum’un da 5 yıl içinde bunu geride bırakacağına inanıyor.

  Green, ETH’nin Teknik Açıdan Daha Avantajlı Olduğunu Düşünüyor

  Nigel Green’e göre Ethereum 5 yıl içinde “lider” kripto para birimi olmayı başaracak. 2009 yılında, BTC piyasaya sürüldüğünden beri piyasalarda lider konumunda BTC bulunuyor. Piyasa değeri ile her dönem piyasanın en büyüğü olan BTC, Green’e göre 5 yıl içinde bu unvanını Ethereum’a kaptıracak. Nigel Green, bunun sebebinin ise Ethereum’un Bitcoin’e göre teknik açıdan daha avantajlı olduğunu ifade ediyor. ETH’nin elindeki teknik avantajlar, Green’e göre onu BTC’nin üstüne çıkaracak ve rallinin anahtarı da bu avantajlar olacak.

  Green’e Göre ETH Daha Kullanışlı

  ETH’nin 2021 başından bu yana %38 oranında değer kazandığına dikkat çeken Green, 2026’ya kadar ETH’nin unvanı alacağını düşünüyor. ETH’nin, BTC’den daha faydalı olduğunu ifade eden Nigel Green Ethereum’un “daha yüksek seviyelerde kullanım potansiyeline” sahip olduğunu düşünüyor. Öte yandan akıllı sözleşmeler için ETH’nin en çok talep gören platformlardan biri olduğu da biliniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle