Kurumsalların en çok ilgilendiği 3 altcoin

  Kripto para sektöründe özellikle kurumsal yatırımcıları mercek altına alan, varlık yöneticisi Coinshares şirketi, raporlarıyla kripto para piyasasında adından söz ettirmeyi başarıyor. Coinshares bu kez de popüler 3 altcoini açıklayarak dikkatleri çekti.

  Kripto para piyasaları son dönemlerde çalkantılı zamanlardan geçiyor. Kripto paralar başından beri en çok da volatil olmalarından dolayı eleştiriliyordu. 2021 yılında bunun örneklerini birçok kez gösteren kripto para sektörü, Mayıs ayında da bunun en net örneklerinden birini ortaya koydu. Bu gibi durumlarda yatırımcılar, önemli şahıslardan ve önemli kurumlardan gelen açıklamaları, tahminleri ve değerlendirmeleri inceliyor. Bu kapsamda sektöre ışık tutmasıyla bilinen, Avrupa’nın en büyük dijital varlık yönetim şirketlerinden biri olan Coinshares, 3 popüler altcoini paylaştı.

  Meltem Demirörs’ün CIO’su olduğu Coinshares şirketi, özellikle de sektörde kurumsal yatırımcıları mercek altına almasıyla dikkat çekiyor. Yayınladığı her raporu dikkatle incelenen Coinshares son raporunda, kurumsalların hangi kripto para birimlerine ilgi duyduğunu paylaştı. Kripto para piyasalarının 2021 yılında ağlarını bu kadar genişletmesinin arkasındaki en temel sebeplerden birinin kurumsal yatırımcılar olduğu biliniyor. Zira kurumsalların yapmış olduğu yatırımlar hem diğer kurumsallara hem de birçok bireysel yatırımcıya güven aşıladı ve sektör bu sayede daha hızlı büyüdü.

  Rapora Göre Döngü Başa Dönmüş Olabilir

  Kurumsalların kripto para sektörüne doğrudan ya da dolaylı olarak yön verdiği düşünüldüğünde, onların daha yoğun şekilde ilgilendiği kripto paraları da ayrı bir yere koyuyor. Bu nedenle Coinshares’in paylaştığı raporda değindiği bu konu, yatırımcıları heyecanlandırıyor. Kurumsal akımı ile başlayan döngüde Bitcoin (BTC) ve önde gelen altcoinler çok ciddi sermayeler ile karşılaştı. Coinshares raporunda, döngünün başa dönmüş olabileceği görülüyor.

  Kurumsalların Odağında Hangi Altcoinler Var?

  Coinshares şirketi, çalıştıkları kurumsal yatırımcılardan derlediği çalışmasında 3 kripto paraya yoğun olarak ilgi duyulduğunu ortaya koydu. Buna göre raporda Cardano (ADA), Ripple (XRP) ve Polkadot’a (DOT) yer verildi. Geçtiğimiz iki hafta boyunca 151 milyon dolarlık satış gerçekleştiği belirtilen raporda, sonraki 1 haftada 74 milyon dolarlık alım yapıldığı belirtiliyor.

  Rapora göre bu yatırımlar arasında en büyük payın ise %27 oran ile  47 milyon dolarlık Ethereum’a (ETH) ait olduğu görülüyor. Raporda ADA’ya 5,2 milyon, XRP’ye 4,5 milyon ve DOT’a da 3,8 milyon dolarlık yatırım yapıldığı ifade ediliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle