Ünlü analistten BTC tahmini: Rekor için bu tarihi bekleyin

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) direnç seviyelerini zorlamaya devam ederken yükseliş eğilimini koruyor. Finans dünyasının ünlü isimlerinden Peter Brandt, BTC ve kripto paralardaki son durumu değerlendirdi.

  Kripto para piyasasında yükseliş yönlü hareketler yatırımcıların yüzünü güldürmeye devam ediyor. En büyük kripto para birimi BTC 35 bin dolardaki direnci zorlarken altcoinlerde inişli çıkışlı hareketler takip ediliyor. Ünlü analist Peter Brandt, resmi sosyal medya hesabından BTC yorumunda bulundu.

  BTC öncülüğünde kripto paralarda yükselişin devam edeceğini belirten ünlü analist, son 2 senedir kullandığı grafikteki verileri baz aldı. Deneyimli analist artık BTC’de dip seviyenin görüldüğünü ve bundan sonra büyük çaplı düşüş beklemediğini söyledi. Dünyaca ünlü trader’ın bu açıklamaları, kripto para yatırımcılarını heyecanlandırmaya yetti.

  2024’ün Üçüncü Çeyreğinde Rekor Kıracak

  Resmi X hesabından paylaşımlarda bulunan Peter Brandt, BTC analizine, kimsenin geleceği tahmin edemeyeceğini söyleyerek başladı: “Kimse geleceği bilemez. Bunu iddia eden aptaldır. Piyasalar her zaman şaşırtır. Bitcoin’de dibi gördüğümüze inanıyorum.” Brandt, bu görünüme rağmen yükselişin hız kazanacağı günlere daha uzun zaman olduğunu hatırlattı.

  BTC’de yeni rekorların önümüzdeki yılın yarısından sonra görüleceğini öne süren analist “zirveler 2024’ün 3. çeyreğine kadar gelmeyecektir. Bu esnada birçok karmaşa olacak ve yatırımcılar paramparça olacak… Aşağıdaki grafiği yaklaşık 2 senedir kullanıyorum” ifadeleriyle grafik paylaşımında bulundu.

  BTC’de Yeni Hedef 40 Bin Dolar

  Söz konusu grafikte BTC fiyatının 2011 yılından beri kademeli yükseliş hareketleri görülüyor. Ünlü analist 2021 yılından başlayan hareketin 2024 yılının üçüncü çeyreğinden sonra yeni zirveler oluşturmasını bekliyor. Uzun vadeli tahminin yanı sıra Peter Brandt’ın kısa vadeli beklentisi de yatırımcıları heyecanlandıran bir paylaşım oldu.

  Ünlü analist, BTC’de mevcut fiyattan yukarı doğru bir kırılım daha gelirse 40 bin dolar seviyesine tırmanış olabileceğini iddia etti. En büyük kripto para birimi BTC hafta başında 35 bin doları test ettikten sonra satış baskısıyla karşılaşmıştı. BTC’de kritik görülen bu direnç seviyesine yakın yerden fiyatlamalar sürüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle