Kripto Para

BTC 2021 konferansı Covid-19 etkinliğine dönüştü!

  Geleneksel olarak her yıl düzenlenen Bitcoin (BTC) konferansı, geçtiğimiz yıl pandemi nedeni ile düzenlenememişti. Ardından Bitcoin 2021 konferansı, Haziran başında Miami’de düzenlendi. Çok sayıda kişinin katıldığı Bitcoin 2021 konferansı, Coindesk’ten Brady Dale’in haberine göre bir Covid-19 etkinliğine dönüşmüş olabilir.

  Geleneksel olarak her yıl, o yılın ismi ile Bitcoin (BTC) konferansı düzenleniyor. Geçtiğimiz yıl Coivd-19 pandemisi nedeni ile konferans iptal edilmişti. Aşılama çalışmalarının hızlanması ve salgının etkilerinin geçen yıla göre zayıflaması ile birlikte 2021 yılında konferansın düzenlenmesine karar verildi. Konferansın organizasyon ekibi, ilk olarak konferansı Los Angeles’ta düzenlemeyi planladı. Ancak çeşitli nedenlerle buradan vazgeçildi. Ardından Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, ekibi konferansı Miami’de yapmaya davet etti.

  Bitcoin 2021 Miami Konferansı

  Miami’nin “Bitcoin dostu şehir” olarak anılmaya başlamasının da etken olarak ele alınması ile organizasyon 3 Haziran’da Miami’de başladı. Konferansta, Bitcoin ve kripto paralarla ilgili birçok ünlü isim konuşmacı ya da katılımcı olarak yer aldı. Birçok yeniliğe imza atılan konferansın, Covid-19 gölgesinde geçtiği ortaya çıktı. Ancak yine de Covid-19 tehlikesi tam olarak geçmemiş olmasına rağmen, dünyanın çeşitli bölgelerinden çok fazla katılımcı etkinliğe dahil oldu.

  Brady Dale Konferansa Katılanlara Çağrıda Bulundu

  Coindesk’ten Brady Dale, konferansa katılanlara çağrıda bulundu. Dale “Eğer Bitcoin 2021 konferansına katıldınız ve sonrasında Covi-19 testi yaptırdıysanız, sonuçlarını bana bildirin.” dedi. Dale, kendisine ulaştırılan sonuçları derleyerek bir haber yaptı. Haberin içeriği ise hiç iç açıcı görünmüyor. Dale, haberinde tam bir rapor sunmak için geri dönüşlerin yeterli olmadığını belirterek, gelen sonuçları alıntılayarak haberini servis etti.

  Gelen Sonuçlar Korkutucu

  Gelen anlatılara göre yoğun olarak sonuçlar şöyleydi:

  • Bir kısım konferansa tam aşılı katıldı fakat etkinlik sonrasında bu kişilerin bir kısmı kendisinde hastalık belirtisi fark etti.
  • Etkinliğe ekipler halinde katılan kişilerde belirtilere daha fazla rastlandı. Ancak bu kesimin birçoğu test yaptırmadığı için net sonuca ulaşılamadı.
  • Dale’in çağrısı ile test yaptıranların birçoğunun testi pozitif çıktı.

  Katılımcıların ifadelerine göre, etkinlikte pandemi kurallarına çok uyulmadı. Odalarda yoğunluk fazlaydı ve maske ve mesafe gibi önlemler göz ardı edildi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle