Kriptopara

3 Uzmandan XMR Coin Geleceği, 3 Güncel Monero Fiyat Tahmini

  Gizlilik odaklı kripto para birimleri denildiği zaman akla ilk gelen projelerden biri olan Monero (XMR) yerli kripto para yatırımcılarının radarına takılan altcoinler arasında yer almaktadır. Son dönemde hızlı yükseliş hareketleri ile gündeme gelen XMR coin hakkında uzmanların yaptığı değerlendirmeler de dikkat çekmektedir. Bu yazımızda XMR coin geleceği ve güncel fiyat tahminleri hakkında detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

  XMR Coin Geleceği 

  Kripto para piyasasında popülerliği giderek artan XMR coin, kısa sürede geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı başarmıştır. Gizlilik odaklı dijital para birimlerinden biri olarak görülen XMR coin kripto para uzmanlarından da onay almaktadır. XMR coin geleceğine dair uzmanların güncel değerlendirmelerinden bazıları şu şekildedir:

  • Çember imzalar ve saklı adresler kullanan Monero ağı son derece gizli olduğu için para transferlerinde de gizlilik sağlamaktadır. Bu nedenle XMR coin talebinde artış görülmesi muhtemeldir. 
  • Monero madencilik algoritması özellikle “küçük” düğümleri desteklediği için Monero madenciliği, her CPU veya GPU’da, Windows, Mac, Linux ve Android cihazlarda yapılabiliyor. Bu özelliği sayesinde XMR coin kripto para madenciliği arasında da son derece popülerdir. 
  • Monero kripto para ağı, CryptoNote protokolünü temel almaktadır. Bununla birlikte Bitcoin’in aksine dinamik blok boyutları ve ücretlerle çalıştığı için XMR coin fiyatında hızlı yükseliş beklenmektedir.

  XMR Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  Anonim kripto para analistlerinin yorumladığı XMR coin grafiğinde, Monero'nun (XMR) ADX değerinin 19.82 olduğunu görülmektedir. Bu değer mevcut yükseliş eğiliminin 0 ile 25 arasında olduğu için zayıf olduğu anlamına gelmektedir. Analistlere göre XMR coin parabolic bir yükseliş için öncelikle konsolidasyon sürecine devam etmeli ve boğalar güç toplamalıdır. Uzmanlara göre XMR/USDT'nin mevcut eğilimi, 58.45'lik bir göreceli güç endeksi değerine sahip olduğu için güçlüdür. Ancak, güncel grafikteki veriler tam tersini gösterdiği için kısa vadeli yatırımcılar dikkatli olmalıdır.

  XMR Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  Gizlilik odaklı kripto paralardan biri olan Monero (XMR), 18 Nisan 2014’de bir ByteCoin çatallanması sonucu ortaya çıkan özel, güvenli ve takip edilemez bir kripto para birimidir. Açık kaynaklı ve gizlilik odaklı bir dijital para birimi olan XMR coin, şeffaf olmayacak şekilde tasarlanmış bir blockchain üzerine inşa edildiği için gizlilik prensibini benimsemektedir. 

  Monero, çember imzalar ve saklı adresler kullanan, gizlilik odaklı bir para birimi olarak çalışmaktadır. Çember imza, kişiyi gizli tutan anonim bir dijital imzadır. Saklı adresler, her işlem sırasında tek kullanımlık olarak üretilen rastgele yaratılmış adreslerdir. Bu tip adresler, ayrıca işlemin hedef adresini ve alıcının kimliğini gizlemektedir. Bu sayede XMR coin kullanıcıları başka bir kullanıcının bakiyelerini veya işlemlerini göremez. Dolayısıyla Monero ile paranın ve gizliliğinin kontrolünün tamamen kullanıcıda olması sağlanmaktadır.

  Kullanım Alanları Nelerdir?

  Monero üst düzey anonimlik ve gizlilik sunan bir kripto para birimi olarak kullanılmaktadır. Gizlilik odaklı kripto para transferi veya madencilik işlemlerinde XMR coin kullanılabilir. Geniş bir kullanım alanına sahip XMR coin madenciliği Android cihazlarda bile yapılabildiği için pek çok kripto para madencisinin bir numaralı tercihidir. 

  XMR Coin Fiyatı Kaç Dolar?

  Güncel durumda 1 XMR fiyatı %monero+try% TL. Döviz cinsinden ise %monero+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Monero 24 saatte %monero+yuzde%.

  Son dönemde inişli çıkışlı bir grafik çizen XMR coin fiyatı yerli yatırımcılar tarafından da yakından takip edilmektedir. XMR coin yatırımı yapmadan önce güncel piyasa trendlerine göz atılması önemlidir. Kripto para uzmanları XMR coin al-sat işlemlerinden önce teknik analizdeki destek-direnç noktalarına dikkat edilmesi konusunda yatırımcılara uyarılarda bulunmaktadır. Bu şekilde güncel kriterlere göre XMR yatırımı yapıldığında maksimum kazanç seviyesine ulaşabilir. 

  XMR Coin Ne Olur, Beklentiler Ne?

  Monero'nun blok zinciri kasıtlı olarak şeffaf olmayan şekilde yapılandırılmıştır. Göndericilerin ve alıcıların kimliği ve her işlemin miktarı gibi işlem ayrıntılarını, katılımcıların kullandığı adresleri gizleyerek anonim hale getirmektedir. Anonimliğin yanı sıra, Monero için madencilik süreci eşitlikçi bir konsepte dayanmaktadır. Geliştiricileri, Monero'yu piyasaya sürdüklerinde gizlilik odaklı beklentileri karşılamayı hedeflemektedir. Bu yüzden XMR coin fiyatının daha yüksek seviyelere ulaşması beklenmektedir. 

  XMR Coin Projesi Güvenilir mi, Alınır mı? 

  Kripto para uzmanları tarafından desteklenen XMR coin son derece güvenilir bir altyapıya sahiptir. Monero ağı, kişilerin ağdaki diğer kullanıcıların yaptığı işlemler hakkında detaylı bilgilere ulaşmamasını sağlayan bir sisteme sahiptir. Gizlilik odaklı kripto para birimlerinden olan XMR coin önde gelen borsalarda da listelenen güvenilir bir projedir. Bu yüzden yatırımcılar gönül rahatlığı ile XMR alıp yatırım yapabilirler. 

  XMR Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  Hem Bitcoin adresleri hem de işlemler blok zincirine kaydedildiğinden ve bunları halka açık erişime açtığından sınırlı gizlilik sunmaktadır. Sahte adresler bile tamamen özel değildir. Bir katılımcı tarafından zaman içinde gerçekleştirilen birkaç işlem aynı adrese bağlanabilir, bu da başkalarının bir adres sahibinin eğilimleri ve kimliklerinden haberdar olmasına olanak tanımaktadır. Monero ağının en büyük özelliği ve benzersiz yanı gizlilik odaklı bir çalışma prensibine sahip olmasıdır. 

  XMR Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? 

  XMR coin avantajları şunlardır:

  • Bitcoin gibi bazı iş ispatı kripto para birimlerinin aksine, uygulamaya özel entegre devrelere (ASICs) ihtiyaç duymadığı için XMR coin madenciliği çok kolaydır. 
  • Pek çok mobil cihazda bile XMR madenciliği yapılabilir. 
  • Gizlilik odaklı sisteme sahip popüler projelerden biridir. 
  • Monero ile paranın ve gizliliğinin kontrolünün tamamen kullanıcıda olması gizlilik arayan kullanıcıların tüm beklentilerini karşılamaktadır.

  XMR coin dezavantajları şunlardır:

  • Kripto para piyasasında gizlilik odaklı projeler arasında rekabet yüksektir. Bu nedenle XMR coin talebinde zaman zaman azalma meydana gelebilir.
  • XMR coin yüksek volatilitesi sebebiyle riskli bir yatırım tercihidir. 
  • Donanım cüzdanlarında tutulmayan XMR coinlerin siber saldırı ile çalınma riski vardır.

  XMR Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  Gizlilik odaklı kripto para birimleri arasında en popüler altcoinlerden olan XMR coin günümüzde pek çok popüler borsada listelenmektedir. XMR coin satın almak isteyen yerli yatırımcıların şu borsalarda hesaplarının bulunması yeterlidir:

  • Binance
  • KuCoin
  • Gate.io
  • Kraken
  • Huobi Global
  • Kraken
  • Bitfinexx
  • Poloniex
  • OKX
  • BitGlobal
  • MEXC
  • Indodax
  • Bitrue
  • WazirX
  • Deepcoin
  • XT.com
  • ZB.com

  XMR Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat

  Yerli kripto para yatırımcılarının mutlaka portföylerinde yer vermek isteyecekleri XMR coin geleceği hakkında pek çok uzmanın hedef fiyat verdiği raporları mevcuttur. Kripto para topluluğu tarafından yakından takip edilen deneyimli analistlerin en güncel XMR coin fiyat tahminleri ve beklentileri şu şekildedir:

  • Coin Quora ekibinin güncel analizlerine göre bu yükseliş eğilimi devam ederse, XMR coin fiyatı 2022'nin sonunda 340,6 dolara ulaşacaktır. Ayrıca, 2022'nin ilk yarısı 258,7 dolara kadar hızlı bir büyüme gösterecektir. O zaman bu yükseliş yavaşlayacak, ancak büyük düşüşler beklenmemektedir. Yaklaşan ortaklık ve 400 dolara ulaşan gelişmeler, fiyat açısından oldukça iyimser görülmektedir.
  • Long Forecast uzmanlarının Monero XMR fiyat tahminine göre, benimsenmesine bakılmaksızın, Monero (XMR) Ocak 2022'ye kadar yükseliş sinyallerini sürdürecektir. Boğaların geri dönebileceği tahminlerine göre, Monero (XMR) biraz daha yüksek görüldüğü için analistler 2024'e kadar en iyi ihtimalle 288 dolarlı fiyat seviyelerini beklemektedir.
  • Altcoin yatırımcılarının yakından takip ettiği Gov Capital ekibine göre mantıksal bir algoritma tahminine dayanan Monero (XMR), hem kısa vadeli ralli hem de uzun vadeli potansiyel avantajlara sahiptir. Deneyimli kripto para uzmanların XMR fiyatının 2022'nin sonunda 392.99126 dolara ulaşabileceğini söylemektedir. 

  Sonuç

  Monero (XMR) kripto para projesi, 2014'te piyasaya sürülen açık kaynaklı, gizlilik odaklı bir kripto para birimidir. Gizlilik Konsept üzerine kurulan ve bu şekilde çalışan XMR coin dijital para birimlerinin altında yatan teknolojiyi oluşturan blok zincirleri sayesinde, ağdaki tüm işlemleri gösteren halka açık defterlerdir. XMR coin gizlilik odaklı kripto para projeleri arasında oldukça popülerdir.

   

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle