ETH yatırımcıları dikkat! Ünlü analist uyardı

  Kripto para veri analizi platformu CryptoQuant'ın CEO'su Ki Young Ju, kripto para piyasası hakkında dikkat çekici açıklamalar yaptı. En büyük ikinci kripto para birimi Ethereum fiyatında düşüş gelebileceğini vurgulayan deneyimli analist bunun sebeplerini sıraladı…

  Kripto para sektörünün en çok takip edilen veri analiz platformu CryptoQuant'ın CEO'su Ki Young Ju, yeni açıklamalarıyla gündeme geldi. Popüler analist, kripto paralar konusunda son dönemde yaptığı çarpıcı yorumlarla gündemden düşmüyor. Ünlü analist Ju, şimdi de lider altcoin Ethereum (ETH) hakkında konuştu. 

  Yine çok tartışılacak bir yoruma imza atan CryptoQuant'ın CEO'su, kripto para piyasasına ciddi oranda yeni katılımcı girmesinin Ethereum için iyi olmayabileceğini belirtti: “Eğer çok fazla sayıda katılımcı piyasaya dahil olursa, fiyat önce çıkacak ancak daha sonra ciddi bir düşüş görecektir. Borsalardan yaşanan çıkış işlemleri, Ethereum’daki hareketliliği gösteriyor. Veriler ortalamanın üstüne çıktığında, fiyat büyük olasılıkla önce yükselir ancak daha sonra düşer.”

  ETH Fiyatında Düşüş Beklentisi

  Kripto para piyasasının ve sektörünün her geçen gün büyümeye devam ettiği göze alındığında ünlü analistin bu paylaşımı yatırımcıların kafasını karıştırdı. Bazı ETH analistleri ve destekçileri CryptoQuant'ın CEO'su Ki Young Ju’nun bu yorumuna tepki gösterdi. Ünlü analist, daha önce de kripto para topluluğundan tepki çeken açıklamalara imza atmasıyla tanınıyor. 

  CryptoQuant CEO’su daha önce de Bitcoin Balina Oranı’nın yüzde 90’lara gelmesinin, balinalarda ciddi bir satış baskısı yarattığını iddia etmişti. Haziran ayında BTC fiyatında keskin bir düşüş yaşandığı dönemde yatırımcıları paniğe sürükleyen açıklamalar yapan Ju, sert eleştirilerin hedefi oldu. 

  Yanlış Alarm İçin Özür Diledi

  Haziran ayında BTC ve kripto para fiyatları sert bir düşüş yaşayınca çarpıcı bir yorum yapan Ju şunları söylemişti: ““Bunu söylemekten nefret ediyorum ama ayı sezonu konfirme edildi. Çok fazla balina BTC’lerini borsalara gönderiyor.” Ju birkaç gün önce bu tahmininin yanlış olduğunu kabul etti ve kripto para topluluğundan özür diledi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle