Bonfire Token Nedir? Nasıl Alınır?

  Bu yazımızda, özellikle topluluk odaklı kripto paralara ilgi duyanların yakın takibindeki Bonfire Token hakkında bilgileri sunacağız. Bonfire Token nedir, nasıl alınır, avantajları, dezavantajları neler, gelecekte onun için tahmini fiyatlar nasıl gibi sorulara yanıt bulmaya çalışacağız. 

  Bonfire Token Nedir?

  Bonfire Token, Bonfire ağında çalışan ve işlem vergisi sunan kripto paradır. Bonfire Token projesi, sahiplerine staking haricinde işlem adetleri üzerinden de ödüller veren bir coin. Bonfire Token sahipleri alım-satım işlemleri ardından gas ücretlerinin %5’ini geri alırlar. Bonfire Token, Getiri üreten sözleşmeler üzerinden kilitlenebilme ve pasif gelir sunma özelliğine sahip bir DeFi projesidir. Token, şenlik ateşi sloganı ile kendine ait topluluğu oluşturmuştur.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Bonfire Token projesinde amaçlanan kripto para piyasası için güvenilir ve risklerin daha az olduğu bir alanı oluşturmaktır. Bu yüzden projede “şenlik ateşi“ sloganı kullanılır. Proje, diğer altcoinlerin yüksek işlem ücretlerinden, düşük hızlarından kaçmak isteyenlere hitap eder. Bu topluluğu kendi projesine davet eder ve en düşük masrafları sunar. Projenin diğer amacı, Bonfire Token topluluğunun büyüdükçe daha fazla kazanmasını sağlamaktır. Bunu ise her bir işlem üzerinden sunduğu ödüller ile yapar. Projenin diğer niteliklerini şurada yer alan adresindeki Whitepaper sayfasından öğrenebilirsiniz. 

  Bonfire Token Yorum

  Bonfire Token hakkında yorum yapanlar onun iki temel yanından söz ediyorlar. Yatırımcılar Bonfire token ile staking yapabildiklerini açıklıyorlar. Değindikleri diğer bir nokta ise gas ücretlerinin BNB Coin şeklinde ödeniyor olması. Yatırımcılar Bonfire Token ile işlem yapmadan önce cüzdanda bir miktar BNB Coin bulundurulması gerektiğini açıklıyorlar. 

  Bonfire Token Geleceği

  Bonfire Token geleceği analistlerce çok parlak görülmüyor. Çünkü analistlere göre bu token, yeni teknolojik tokenlar yanında güçlü ve yaratıcı nitelikler açısından geride kalabilir. Ancak onun düşüş oranlıda olasa değerlenebileceğine inanıyorlar. Analistler Bonfire Token’ın 2021 Ağustos ardından 0.00000025 dolar ile 0.00000030 dolar bandı arasında dalgalanabileceğini belirtiler.

  Bonfire Token Nasıl Alınır?

  Bonfire Token satın almak amacıyla yapılanlar:

  • 1. Adım: Bonfire Token, PancakeSwap ve Decoin borsalarında işleme girer. Bu yüzden iki borsadan herhangi birini tercih ederek, borsa platformuna erişim sağlanmalıdır.
  • 2. Adım: Platformun ana sayfasında yer verilen “kayıt ol“ menüsüne giriş yapılarak hesap açılışı için ilgili bilgiler verilmeli ve işlem tamamlanmalıdır.
  • 3. Adım: Açılan hesaba ise borsanın “para yatır“ işlem sekmesinden yaradım alınarak para transfer edilir.
  • 4. Adım: Para yatırma adımı ardından borsadan “kripto al“ başlıklı sekmeye giriş yapılarak, Bonfire Coin paritesinin bulunduğu satın alma işlem sayfasına gidilir.
  • 5. Adım: Burada görülen o andaki fiyattan veya daha uygun fiyat tanımlamasından Bonfire Coin satın alma emri iletilmelidir. 
  • 6. Afım: Emir onayı ile hesapta görülen coinler bu alandaki sanal cüzdanda veya transferi yapılarak daha güvenli donanım cüzdanda saklanabilir. 

  Adımların doğru biçimde atılması halinde satın alma pratik bir şekilde tamamlanır.

  Avantajları Neler?

  Bonfire Token avantajları:

  • Hız ve Düşük Masraf: Bonfire Coin takasa dahil olur ve kripto para cüzdanları arasında sınır ötesine gönderilebilir. Her iki işlemde de dakikalık sürede işlem onayı verir.
  • İşlem Başı Ödül: Bonfire Coin sahipleri projenin amacına uygun olarak her bir alım-satım ardından işlem masrafının %5’ini ödül alırlar.
  • Pasif Gelir: Bonfire Token sahipleri sözleşmeler üzerinden token kilitleyerek, belirli vade sonunda yeni token kazanma şansına sahiplerdir. 

  Dezavantajları ne?

  Bonfire Token dezavantajları:

  • Düşük Erişilebilirlik: Bonfire Token sadece 2 farklı kripto para borsasında listelenir. İşlem hacmi geniş küresel borsalarda onunla işleme girmek mümkün değildir. 
  • BNB Gas Ücreti: Bonfire Token işlemlerinde gas ücreti BNB Coin olarak kesilir. Bu yüzden cüzdanda veya hesapta bir kısımım BNB Coin bulundurma şartı oraya çıkar.
  • Saldırı Riski: Bonfire token sanal cüzdanda saklanıyorsa çevrimiçi koşullardadır. Bu onu ağda oluşabilecek saldırıların riski altına sokar. Ancak donanım cüzdanda saklandığında sorun ortadan kalkar.

  Sonuç

  Bonfire Token projesi, kendine ait bir topluluğu yaratmak ve birlikte büyümek isteyen bir projedir. Bu yüzden her işlem başına ödül verir. Analistler Bonfire Token’ın 2021’de değerlenebileceğini açıklıyorlar. Beklenen fiyat artışı tabloya gelebilirse, 2021 ikinci yarısı Bonfire Token için daha hareketli geçeceğe benziyor. Tabi analistlerin yaptığı bu yorum, Bitcoin’in uygun şartları sunması bağlı olarak değişebilir. Doğru zamanda yatırım için güncel haber ve grafik takibi yapmakta yarar var.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle