Kripto Para

Fenercoin mi geliyor? Başkan Ali Koç açıkladı!

  Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Yüksek Divan Kurulu Toplantısı’nda yaptığı açıklamalarında kripto paralara da parantez açtı. Uzun zamandır konuşulan Fenerbahçe’nin kendi kripto para birimi Fenercoin’i ne zaman çıkaracaklarını duyurdu…

  Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, en geç 10 gün içinde kripto para projesi Fenercoin’in startını yapacaklarını dile getirdi. İmza töreniyle lansman yapacaklarını kaydeden Koç, Türkiye’de kripto para sektörünün Avrupa’nın çok önünde olduğunu söyledi: “Birçok kulüp Süper Lig’de kendi kripto para stratejilerini, iş birliklerini açıkladılar. Biz Fenerbahçe olarak sessiz kaldık. 10 ayrı firmayla, 1 seneyi aşkın süredir, her şeyi inceledik.”

  Fenercoin projesinin beklemeye değer olduğunu kaydeden Başkan Ali Koç şunları ilave etti: “Ne kadar iyi etmişiz de bekledik. Bekledikçe teklifler daha cazip hale geldi. Herkes Fenerbahçe’yi bekliyor. Hem borsa hem yatırımcı tarafı meğerse Fenerbahçe’yi bekliyor.”

  Fenerbahçe’ye Yeni Bir Gelir Kapısı

  FEnercoin ile büyük gelir beklendiğini dile getiren Başkan Ali Koç, az bir zaman kaldığını vurguladı: “Buradan hatırı sayılır bir gelir imkanı yaratacağımıza inanıyoruz. Eli kulağında, az kaldı. Her alanda olduğu gibi, YouTube olur, destek kampanyası olur, kombine sayıları olur, Fenerbahçe taraftarı burada da Fenerbahçe’nin farkını, gücünü, ayrıcalığını göstereceğinden hiçbir şüphem yok.”

  “Fenerbahçe gücünü dijital dünyada gösterecek. Bu tatlı bir rekabet. Biz seviyeyi artırdıkça diğer kulüpler de yararlanacak. Bu güzel bir rekabet. Hepimiz kazanalım. Nasıl herkes Fenerbahçe’yi bekliyorsa, yatırımcılar borsalar. Sahtekarlar da bekliyor. ‘Fenercoin’ adı altında yayın yapıyorlar.” 

  Taraftarlara Açık Uyarı

  Piyasadaki dolandırıcılara para kaptırılmaması gerektiğini söyleyen Ali Koç, Fenercoin’i bekleyen yatırımcılar için şu uyarıları yaptı: “Kulüpten resmi bilgilendirme gelmedikçe Fenerbahçe’nin kripto parasını satanlara inanmayın, üzülürsünüz. Hassas bir konu. Mevzuatı çıkmamış bir konu. Hukuken bir yere bağlayamadığınız için dolandırıcılık yapmak kolay, dolayısıyla mağduriyetler olur. Hâlihazırda bile hukuk departmanımız bu dolandırıcılıkla ilgili pek çok girişim başlatmış durumda.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle