Şu an BTC alacak zaman değil! – Lark Davis

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yeniden 50 bin dolar üzerine çıkabilmek için fiyat mücadelesi vermeye devam ediyor. Piyasanın popüler analistlerinden Lark Davis ise şu an BTC almak için uygun zaman olmadığını iddia ediyor.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), ortaya çıktığı günden bu yana muazzam ölçülerde değer kazancı yaşayarak birçok yatırımcısını sevindirdi. Özellikle son 10 yılda çok ciddi oranlarda kazanç getiren Bitcoin, 895,4 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük kripto para olma özelliğini koruyor. BTC her ne kadar kazançlarla ön plana çıkmış olsa da analistler, zaman zaman BTC yatırımının mantıklı olmayabileceğini iddia ediyor. Şimdi benzer bir iddia piyasanın en popüler analistlerinden biri olan Lark Davis’ten geldi.

  Davis’e Göre BTC Almak İçin Uygun zaman Değil

  Lark Davis’e göre şu an, yani içinde bulunduğumuz dönemler Bitcoin yatırımı yapmak için doğru zamanlar değil. Lark Davis’e göre Bitcoin her ne kadar “servet deposu” gibi görünüyor olsa da şu an kar getirici bir varlık olarak değerlendirilmemesi gerekiyor. Davis, kazanç elde etmek isteyen yatırımcıların, bu dönemde BTC’den uzak durması gerektiğine inanıyor. Lark Davis, kazanç kapısı için yatırımcılara NFT ve DeFi pazarlarını işaret ediyor. Zira Davis, bu pazarların büyümeye devam ettiğini ve burada getiri elde etme potansiyelinin daha yüksek olduğunu savunuyor.

  Lark Davis’in Açıklamaları

  Lark Davis, konuya ilişkin açıklamasında, şimdilerde altcoinlerin Bitcoin’den daha iyi hareket ettiğini ifade etti. Davis, söz konusu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  Altcoinler şu anda sürekli olarak daha iyi kazançlar sağlıyor. Daha uzun bir zaman diliminde, birçoğu Bitcoin’e karşı düşük performans gösterse de şu anda daha iyi performans gösterdikleri zamanlardayız.”

  Davis: “Kazanç İsteyen Altcoinlere Baksın”

  Lark Davis, şu anda ciddi kazançlar elde etmek isteyen yatırımcıların, altcoin pazarını takip etmeleri gerektiğine inanıyor. Davis öte yandan altcoinlerin bazı zamanlarda Bitcoin’den daha riskli olduğunu da kabul ediyor ancak Davis, altcoinleri çok uzun süre elde tutmak bir zorunluluğun da olmadığını belirtiyor. Davis, açıklamasının sonunda bu yıl 100x getiri sağlayan birçok altcoin ve NFT olduğunu da hatırlattı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle