Kripto Para

Ripple ile ilgili Spark (FLR) topluluğundan açıklama

  Spark (FLR) topluluğu tarafından yönetilen Twitter hesabından yeni açıklama yapıldı. Flare ve Spark (FLR) tokenın, Ripple ve SEC arasındaki davanın sonuçlarından olumsuz etkilenmeyeceği belirtildi…

  ABD’nin menkul kıymet düzenleyici kurumu olan SEC, geçtiğimiz yıl Ripple şirketi ve iki yöneticisi aleyhinde 1.3 milyar dolarlık menkul kıymet davası açmıştı. Kurum, şirketin üst düzey yöneticileri Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’i yasadışı bir menkul kıymet olarak ilan ettiği XRP’den gelir elde etmekle suçluyor. Bu suçlamalar XRP fiyatını olumsuz etkilemesiyle gündeme geldi.

  Kripto para sektörünün bazı önde gelen borsaları, SEC davası sebebiyle XRP alım satım işlemlerinin durdurmaya karar verdi. Bu hamle XRP fiyatının adeta çakılmasına sebep oldu. Spark (FLR) topluluğu tarafından yönetilen Twitter hesabı, Flare ve Spark (FLR) token’ının XRP’nin SEC kurumu davası hakkında açıklama yaptı.

  FLR ve XRP Arasında Bir Bağ Yok

  Resmi Twitter hesabı üzerinden kripto para yatırımcılarına seslenen Flare topluluğu, FLR ve XRP’nin “ayrı şeyler” olduğunu vurguladı. Bu sebeple altcoin yatırımcılarının yakından takip ettiği Flare Network, Ripple’ın yasal sorunlarından etkilenmeyecek. 

  Öte yandan şirket, büyük bir hevesle beklenen FLR tokenları henüz piyasaya sürmedi. Fakat Bitrue’nun dahil olduğu XRP odaklı bazı borsalarda yalnızca IoU’lar şeklinde alım satım yapılabilir. Bu açıklamalar, kripto para topluluğu tarafından olumlu karşılandı.

  FLR Airdrop Etkinliği Devam Edecek Mi?

  Flare Networks ana ağını etkinleştirdiği zaman, sosyal medya üzerinden de resmi açıklamaların yapılacağı bilgisi paylaşıldı. Flare Networks CEO’su Hugo Philion ile yakın zamanda yapılan bir röportaja göre şirket bu işlemlere, 2021 yılı Mayıs ayında start verebilir. Ayrıca, Flare Networks ekibinin bu açıklama dışında ek bir airdrop için herhangi bir plan paylaşmaması da dikkat çekti. 

  Kripto para topluluğu tarafından heyecanla beklenen tek yasal token dağıtımı, Flare ana ağının lansmanından sonra gerçekleşecek. Bu dağıtım için gerekli olan anlık görüntü (snapshot), XRP sahiplerinin cüzdanlarından 12 Aralık 2020 tarihinde alınmıştı. Edinilen bilgilere göre FLR token’larının ilk kısmı (%15), Flare (FLR) lansmanından bir ay sonra dağıtılacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle