Kripto Para

Dev dijital varlık bankası 2022’de BTC’den ne bekliyor?

  Kripto para piyasaları, ABD’de açıklanan enflasyon verilerinin hemen ardından toparlanma sürecine girdi ve Bitcoin (BTC) yeniden 43 bin dolar seviyesinin üzerine çıktı. Gelen yükselişler ile birlikte BTC adına umutlu beklentiler de artarken, İsviçre merkezli dijital varlık bankası SEBA Bank’ın CEO’su, Bitcoin adına 2022 beklentilerini paylaştı.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Kasım ayı başlarından bu yana düşüş eğiliminde hareket ediyor. Uzunca bir süre 45 bin dolar ile 50 bin dolar fiyat seviyeleri arasında sıkışıklık yaşayan Bitcoin, 5 Ocak tarihinde ABD Merkez Bankası’nın (Fed) tutanaklarını yayınlaması ile birlikte düşüşlerini derinleştirmişti. Bu süreçte 40 bin dolar seviyesinin de altına sarkan BTC, ABD’de açıklanan enflasyon verilerinin ardından 43 bin dolar seviyesinin üzerine tırmandı. Bitcoin’in toparlanma hareketleri, piyasalarda umutlu beklentileri yeniden arttırdı.

  SEBA Bank’ın 2022 BTC Tahminleri

  Bitcoin’in yukarı yönlü hareketleri, 2022 yılında Bitcoin’in ulaşacağı fiyat seviyeleri adına tahmin ve analizleri de beraberinde getirdi. Bitcoin’in hangi fiyat seviyelerine ulaşacağına ilişkin bir tahmin de İsviçre merkezli dijital yatırım bankası olan SEBA Bank’ın CEO’su Guido Buehler’den geldi. Buehler, bir konferansta yaptığı açıklamalarında, 2022 yılında Bitcoin’den yükselişler beklediklerini belirtti. Ünlü CEO’ya göre BTC, 2022 yılında 50 bin dolar ile 75 bin dolar fiyat aralığına yükselecek.

  SEBA Bank CEO’su Crypto Finance Konferansı’nda Konuştu

  İsviçre Finans Piyasası Denetleme Kurumu tarafından düzenlenen ve dijital varlık bankacılığı hizmetleri sunan SEBA Bank, 2022 yılı adına Bitcoin beklentilerini açıkladı. CEO Buehler 12 Ocak Çarşamba günü İsviçre’nin St. Moritz kentindeki Crypto Finance Konferansı’nda SEBA Bank’ın Bitcoin’in nereye doğru hareket ettiğine ilişkin öngörülerini paylaştı. Konferansta CNBC’ye konuşan Buehler, bankanın dahili değerleme modellerinden yola çıkarak bir fiyat aralığı tahmininde bulundu.

  CEO Buehler’in Açıklamaları

  CEO Guido Buehler, Bitcoin fiyatına ve değerleme modeline ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  “Bitcoin fiyatının bu yıl yükseleceğine inanıyoruz. Dahili değerleme modelimiz şu anda 50 bin dolar ile 75 bin dolar aralığında bir fiyat gösteriyor. Bu seviyeyi göreceğimizden oldukça eminim. Olay her zaman zamanlamadadır.”

  SEBA Bank CEO’su Buehler, 2022 yılında Bitcoin’in olası yükselişlerinde, artacağını düşündükleri kurumsal ilginin en önemli pay sahibi olacağını düşündüklerini de ifade etti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle