Dogecoin ve Cardano ortak planları dikkat çekti

  Kripto para piyasasında lider Bitcoin (BTC) dışında pek çok altcoin fiyatında da sert düzeltme hareketleri gözlemlendi. Bunlar arasında Tesla CEO’su Elon Musk tarafından desteklenen Dogecoin (DOGE) de yer aldı. IOHK CEO’su Charles Hoskinson, Dogecoin düzeltmesine yardımcı olmak için harekete geçti.

  Köpek temalı meme kripto para biriminde Scrypt’in saniyede 10.000 işlem gerçekleştirebilen Prism ile değiştirmesi gerektiğini öne süren Hoskinson tüm dikkatleri üzerine çekti. Bilindiği üzere Prism protokolü, MIT, Stanford ve diğer üniversiteler arasında ortaklaşa gerçekleştirilen çalışmaların sonucunda ortaya çıkarıldı.

  Charles Hoskinson’un Dogecoin Planları

  Charles Hoskinson, Dogecoin kripto para birimini ASIC’e karşı dirençli tutmak için, hesaplama kaynaklarını vurgulayarak madencilik pazarını erişebilir hale getirmeyi amaçlıyor. Bunun için verimli ve rekabetçi HasCore algoritmasının kullanılmasını öneriyor. Cardano ağının mucidi, aynı zamanda balon hash teorisine uygun bir sistem oluşturmak için zorluk hedeflerinin yeniden düşünmeyi tavsiye ediyor. 

  Doge’nin kuantuma dirençli olması gerektiğini belirten Hoskinson, bu sebeple sisteme hash tabanlı imza şemaları eklemeyi önerdi. Charles Hoskinson’a göre, ErgoScript’in yardımıyla Dogecoin akıllı sözleşmelere sahip olabilir. Bu açıklamalar kripto para topluluğunda Hoskinson, Musk ve Dogecoin ortaklığı olarak yorumlandı. 

  Doge Topluluğu Önerileri Değerlendirme Aşamasında

  Dogecoin’in güncellemeler ile BTC’deki blok süresini on kat hızlandırabileceğini ve blok boyutunu on kat artırabileceğini söyleyen Elon Musk da bazı önerilerde bulunmuştu. Sistemdeki ücretleri de 100 kat azaltabileceğini belirten ünlü milyarderin bu açıklamaları BTC destekçilerini kızdırırken Dogecoin yatırımcılarından destek görmüştü.

  Elon Musk’un önerileri ve öngörüleri Doge topluluğu üyeleri tarafından övgüyle karşılanırken şimdi benzer bir adım da IOHK CEO’su Charles Hoskinson’dan geldi. Bu süreçte Bitcoin savunucularından da sert eleştiriler gelmeye devam etti. Kripto para piyasasında bu tavsiyelerin nasıl bir sonuç ortaya koyacağı merak konusu oldu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle