Kripto Para

Grayscale (GBTC)'de yoğun kurumsal Bitcoin ilgisi

  Kurumsal firmalara Bitcoin alım satım hizmeti veren Grayscale’den paylaşılan veriler analistlerin dikkatini çekti. Güncel veriler, Grayscale Bitcoin prim oranını daha önce hiç olmadığı kadar düşük gösteriyor…

  Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) prim oranı, daha önce hiç olmadığı seviyeye kadar geriledi. Kurumsal şirketlerin Bitcoin yatırımı yaptıkları GBTC işlemlerinde yüzde 12 oranında indirim elde edebiliyorlar. Kripto para analistleri, bu oranın Bitcoin fiyatında kısa vadede sıçrama görülebileceğinin işareti olarak yorumladı.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Yönetimi altında 32 milyar dolardan fazla Bitcoin bulunduran Grayscale, kurumsal şirketlere BTC alım ve satım hizmeti veriyor. Bitcoin’in dayanak varlık olarak kullanıldığı Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) spot fiyata göre farklı bir seviyeden işlem görüyor

  Grayscale Prim Oranı Dikkat Çekti

  Kripto para analistleri, GBTC fiyatının spot Bitcoin fiyatını geçmesini Bitcoin yatırımı yapmak isteyen kurumsal şirketlerin yoğunluğuna işaret ettiğini söylüyor. Uzun bir süredir pozitif bölgede bulunan prim oranı, geçtiğimiz gün itibarıyla yaklaşık yüzde -12 seviyelerine kadar gerilemiş oldu. Bu oranla ilgili değerlendirmeler yapan analistler, 18 Aralık 2020 tarihinde oranın yüzde 35’e kadar yükselmiş olduğunu hatırlattı.

  Kripto para alım satım platformu Grayscale verilerine göre, kurumsal yatırımcılara ait Bitcoin hisselerinin değeri 46.83 dolar, piyasa fiyatı ise 41.25 dolar seviyesinde bulunuyor. Lider kripto para biriminin fiyatında son birkaç gündür görülen aşağı yönlü hareketliliğin GBTC fiyatındaki prim oranının azalmasına yola açtı.

  Artan Bitcoin İlgisi Fiyatlara Yansıyabilir

  Analistler talebin azalması, Kanada’da açılan alternatif borsa yatırım fonları ile Grayscale Bitcoin hisselerindeki değerde farklılık görülmesine sebep olduğu düşünülüyor. Kurumsal firmaların Bitcoin yatırımı yapmak için Grayscale üzerinden işleme başlamasının BTC fiyatında ilerleyen dönemde yükselişleri beraberinde getireceği belirtiliyor.

  Lider kripto para birimi Bitcoin son birkaç gündür düşüş trendini sürdürdükten sonra bugün itibarıyla yeniden yükselmeye başladı. Kripto para analistleri bu yükseltmenin Bitcoin piyasasını etkileyen olumlu haberlerin gelmesiyle başladığını belirtiyor. Kripto para yatırımcıları ise BTC fiyatındaki düzeltmenin tamamen bitip bitmediğini araştırmaya devam ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle