Kurumsallar Bitcoin satmaya başladı iddiası korkuttu

  Kripto para analiz ve yatırım şirketi CoinShares, kripto para piyasasında yatırımcıyı korkutacak raporları açıkladı. Ünlü analiz şirketinin raporunda yer alan ifadelere göre Bitcoin yatırımı yapan kurumsal firmalar, ellerindeki BTC’leri satmaya başladı…

  Kripto para piyasasında hareketli bir dönemden geçilirken, Bitcoin (BTC) başta olmak üzere kripto paraların fiyatlarındaki değişim yatırımcıları tedirgin ediyor. Kripto para dünyasının en popüler ve başarılı analiz şirketlerinden CoinShares, son raporunda BTC yatırımcılarını korkutan verileri ortaya koydu.

  Dev yatırım ve analiz şirketinin güncel tarihli kripto para haftalık raporu yayınlandı. Buna göre kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e olan temasını azaltmaya başladığı tedirginlikle takip edildi. Kurumsal yatırımcılar bu hafta CoinShares temelli portföyde 141 milyon dolarlık Bitcoin satış yaparak tüm dikkatleri üzerine çekti.

  Kurumsal Yatırımcılar Kriptodan Kaçıyor 

  Esasında CoinShares bazında kurumsal satışların kripto para piyasası üzerinde ağır basması ilk olarak mayıs ayının ortalarından itibaren görülmeye başladı. Mayıs ayında kripto para sektörünün çok sert düşmesi, kripto para yatırımı yapan kurumsalların bir kısmını satış yapmaya itmişti. Elde edilen son verilere göre haziran ayında da bu trendin devam ettiği görülüyor.

  Kripto para yatırımı yapan dev şirketler, mayıs ayının sadece 2. haftası içinde 100 milyon dolarlık kripto para varlıklarını ellerinden çıkardı. Bu durumun her geçen gün daha da hız kazanması, Bitcoin ve diğer kripto para yatırımcılarını da endişelendirmeye başladı.

  Bitcoin Ticari Hacmi Azalıyor

  Lider kripto para birimi Bitcoin ticari hacminin de devamlı olarak azalması, deneyimli kripto para analistlerinin dikkatinden kaçmıyor. Yatırımcılar ve yükseliş bekleyen BTC destekçileri için hiç iç açıcı gözükmeyen bu tabloda, Bitcoin ticari hacmi son 1 ayda yüzde 62 oranında azaldı.

  Tecrübeli kripto para uzmanları ve analistler, Bitcoin ticari hacminin günden güne azalması sonucunda BTC fiyatındaki düşüşlerin de devam edebileceğini söylüyor. BTC tabanlı ürünlere yıl başından bu yana 4.2 milyar dolarlık sermaye atkını söyleyen CoinShares analistleri, bu sermayenin yavaş yavaş çıkış yaptığını belirtti. Kurumsalların yüklü miktarda Bitcoin satışı yapmaları yatırımcıları tedirgin ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle