Vitalik Buterin Dogecoin konusunda Elon Musk’a karşı!

  Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin son röportajında Dogecoin (DOGE) hakkında önemli açıklamalar yaptı. DOGE ölçeklenebilirliğindeki zorluklara değinen Buterin, bu konuda Elon Musk’ın açıklamalarına karşı çıktı…

  Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin kısa süre önce Lex Fridman ile yaptığı röportajda DOGE fiyatını ve Elon Musk’ın kripto para sektöründeki duruşunu yorumladı. Kripto para dünyasının tanınmış ismi röportajında ilk olarak, Musk’ın DOGE ve ölçeklenebilirliği hakkında attığı tweet’lerine değindi. 

  “İdeal olarak, Doge blok süresini 10 kat hızlandırır, blok boyutunu 10 kat artırır ve komisyon ücretini 100 kat düşürür.” şeklinde tweet atan Musk tartışma konusu oldu. Bu durumu yorumlayan Buterin, Elon Musk’ın DOGE için istediği ölçeklenebilirlik türünün merkezileşmeye yol açabileceğini vurguladı. 

  DOGE’den Korkmadığını Söyledi

  Buterin’e Dogecoin’in dünyadaki birincil kripto para birimlerinden biri olmasını engelleyen teknik engellerin neler olduğunu soran Fridman ilginç yanıtlar aldı. Hatırlanacağı üzere Elon Musk daha önceki bir tweet’inde Vitalik Buterin’in Dogecoin’den korktuğunu iddia etmişti. Bu sorunun kendisine hatırlatılmasından sonra Buterin, DOGE’den korkmadığını ifade etti.

  Buterin’e göre, Dogecoin yıllık DevCon konferanslarında ödeme için kullanılıyor. Bu yüzden Ethereum’un da DOGE’ye karşı olmadığını ifade ediyor. Ayrıca Ethereum kurucusu, kendi cüzdanında bir miktar DOGE’ye sahip olduğunu da söyledi.

  Elon Musk Yorumu

  Buterin, güvenli bir “DOGE to Ethereum” köprüsüne sahip olmanın harika olacağını ifade ederken, Musk’ın piyasadaki duruşuna da bazı eleştirilerde bulundu. Elon Musk’ın Bitcoin’den desteğini çekip Dogecoin’i savunmaya başlaması hakkındaki sorulara yanıt veren Buterin SpaceX iddialarına da yanıt verdi. Ethereum kurucu ortağı, Tesla ve SpaceX’in ödeme işlemleri için bir ara ETH’yi düşünmesi gerekebileceği konusunda iyimser tavır takınıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle