Kripto Para

ABD’de Elrond (EGLD) ile ödeme dönemi başlıyor

  Elrond tarafından duyurulan habere göre, artık ABD’de alışveriş yapanlar belli platformlarda EGLD (Elrond eGold) ile ödeme yapabilecek. Elrond ekibi tarafından duyurulan haberde Shopping,io platformu üzerinden Amazon, Walmart ve eBay’de artık eGold ödemelerinin geçerli olacağı açıklandı.

  Tüm dünyada kripto para birimlerine duyulan ilgi artış gösteriyor ve bu ilgi günden güne büyüyor. Tıpkı Türkiye’de olduğu gibi her yeni günde dünyanın her yerinde kripto para birimleri daha çok benimseniyor. Son günlerde Türkiye’de sıkça gündeme gelmeye başlayan kripto para birimleri ile alışveriş örneklerine bir benzer haber de ABD’den geldi. 

  ABD merkezli Shopping.io üzerinden hizmet veren Amazon, eBay ve Walmart online alışveriş sitelerinden alışveriş yapanlar artık EGLD (Elrond eGold) ile ödeme yapabilecek.

  Elrond ekibi tarafından duyurulan haberde, ABD’deki online alışveriş yoğunluğunun ulaştığı boyutlara yer verildi. Haberde, ABD’de online perakende alışveriş pazarının 2020 yılında çok ciddi bir artış yaşadığı belirtildi. Covid-19 etkisi ile bu durum hemen hemen tüm dünyada görülmüştü. 

  ABD’de online alışverişlerin 2020 yılında, 2019 yılına göre %44 oranda artarak 861 milyar dolara ulaştığı ifade edildi. Ayrıca bu seviyenin, ABD’deki toplam perakende satış hacminin %21,3’ünü oluşturduğu belirtildi. Elrond ekibine göre online alışveriş, geleneksel alışverişi kesinlikle pazar olarak geçecek.

  Elrond CEO’sunun Açıklamaları

  Elrond CEO’su Beniamin Mincu, atılan yeni adıma ilişkin açıklamalarda bulundu. Mincu teknolojik gelişmelerin ve bu kapsamda değerlendirilebilen ürünlerin, online ortamlarda satışının artacağını düşündüklerini ifade etti. Mincu açıklamalarında

  “ABD’de 5 trilyon dolarlık pazar payı bulunan proje e-ticaret payını git gide artırıyor. Yeni dijital perakende ekonomisinde eGold’u bir ödeme aracı olarak etkinleştirmekten heyecan duyuyoruz” dedi.

  Sisteme “Kripto Para İle Ödeme” Seçeneği Eklendi

  Elrond tarafından yapılan açıklamada, Shopping.io platformunun sistemine dropship uzmanları tarafından “kripto para ile ödeme” seçeneğinin eklendiğini dile getirdi. Açıklamada böylece online alışveriş deneyiminin daha da gelişeceği ifade edildi.

  Halihazırda Amazon, eBay ve Walmart gibi büyük perakende satış platformlarının yer aldığı Shopping.io sistemine AliBaba’nın da yakında başarılı bir şekilde ekleneceği duyuruldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle