Kripto Para

E-ticaret devi artık kripto ödemeleri alacak!

  Kripto paraların dahil olduğu alanlar genişlemeye devam ediyor. Bu kez de kripto paraları kabul etmeye başlayan, ünü e-ticaret platformu shop.com oldu. Shop.com’un kripto varlıkları kabul etmeye başladığını, platformun başkanı Steve Ashley duyurdu.

  Kripto para piyasaları son dönemlerde hızlı ve büyük oranlarda genişledi. Milyonlarca yatırımcının sektöre girmesiyle birlikte piyasaların toplam değeri 2,2 trilyon doları aştı. Piyasalar, yatırımcıların sektöre adım atmasıyla büyüdü, yatırımcılar da büyük kurum ve kuruluşların kripto para hizmetleri sunmaya başlamasıyla sektöre giriş yaptı. Kripto para alanında adım atan son kuruluş ise e-ticaret platformu shop.com oldu.

  Shop.com başkanı Steve Ashley, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Ashley’in açıklamalarına göre, bundan sonra shop.com kullanıcıları kripto paralar kullanarak alışveriş yapabilecekler. Bu durum, piyasaların büyümesiyle birlikte sıkça gündeme gelen “kripto paraların işlevselliği” tartışmalarına da bir yanıt niteliğinde değerlendiriliyor. Zira kripto varlıkların reel alışveriş sektörlerinde kullanılabiliyor olması, onların daha işlevsel varlıklar haline gelmesini sağlıyor.

  Shop.com Başkanı Ashley’in Açıklamaları

  Shop.com üzerinden bundan sonra kullanıcılar kripto paralar kullanarak alışveriş yapabilecekler. Müşteriler, bu platform üzerinden yapacakları alışverişlerde Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve Dogecoin (DOGE) gibi kripto para birimlerini kullanabilecek. Shop.com, bu alışverişlerde kripto para ödemelerini, dünyanın en büyük kripto para ödeme sağlayıcısı olan BitPay aracılığıyla kabul edecek. Platformun başkanı Steve Ashley, konuya ilişkin yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  “Bugün shop.com’un BitPay aracılığıyla Bitcoin, Ethereum ve diğer birkaç kripto varlık kabul edeceğini duyuruyorum. Bunu, tüm faaliyet gösterdiğimiz ülkelerdeki tüm shop.com sitelerinde kullanıcılara sunacağız.”

  Bazı Bölgelerde Kripto Ödeme Seçeneği En Uygun Seçenek Olacak

  Başkan Ashley, söz konusu açıklamalarında bazı bölgelerde kripto ödemelerinde çeşitli değişiklikler olabileceğini de ifade etti. Başkanın açıklamalarına göre bazı bölgelerde kriptolar ile ödemeler, ödeme seçenekleri arasında en hızlı ve ucuz seçenek olacak. Ashley’in konuya ilişkin ifadeleri şöyle:

  “Tayvan, Tayland, Arjantin, Brezilya, Endonezya gibi ülkelerde ödeme yapmak çok zor. Kredi kartları her yerde mevcut değil ve bu ülkelerde BitPay ve kripto varlıklar, Bitcoin’i kabul etmek ve kripto ödeme seçenekleri almak için en ucuz, en hızlı ödeme seçeneğidir.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle