Kripto Para

Bitcoin ve altcoin fiyatlarını yükselten haberler

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimleri haftanın ikinci gününde büyük bir düzeltme yaşadı. Yaklaşık yüzde 20 oranında kayıpların olduğu günün ardından yeniden yükseliş başladı…

  Gece boyunca gelen haberler ve yaşanan gelişmeler, kripto para piyasasındaki düzeltmenin son bulmasını sağladı. Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerinin fiyatını yükselten haberlerin ardından kripto para piyasasının toplam değeri yeniden 1.5 trilyon doların üzerine çıktı.

  Güncel verilere göre Türk Lirası cinsinden BTC fiyatı 1 Bitcoin %bitcoin+try% TL. Amerikan Doları cinsinden güncel BTC fiyatı 1 Bitcoin %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son 24 saatte BTC fiyatı %bitcoin+yuzde%.

  Geride bıraktığımız gün yüzde 10’un üzerinde değer kaybı yaşayan Bitcoin yeniden toparlanma belirtileri gösterdi. Son 24 saat içinde 300 milyar dolar küçülen kripto para piyasası, düşüşten önceki seviyelere kadar geri ulaşmayı başardı. Bu toparlanmanın arkasındaki merak edilen gelişmeler de kripto para basınında yer alan haberlere göre netlik kazandı.

  Kripto Para Piyasasını Olumlu Etkileyen Gelişmeler

  FED Başkanı, geçtiğimiz gün ABD ekonomisinin tam anlamıyla henüz iyileşmediğini açıkladı. Başkan Powell, açıklamasında “Ekonomik iyileşmede bitiş noktasından çok uzağız. Önümüzdeki yol belirsizliklerle dolu.” ifadelerini kullandı ve bu durum Bitcoin fiyatlarını yükseltti. ABD’de on yıl vadeli hazine tahvilleri, haftanın başında yükselmeye başlamıştı. Bu sırada Bitcoin ve altın fiyatlarında gerileme görüldü.

  FED Başkanı Powell’in iyileşmeye yönelik yaptığı açıklamalar, tahvil getirilerinin düşmesiyle sonuçlandı. Bu açıklamaların ardından piyasada altın ve Bitcoin yükselmeye başladı. Uzmanlar altının önü hala açık şeklinde yorumlar yaptı.

  Bitcoin Alımı Yapan Kurumsal Şirketler

  Twitter CEO’su Jack Dorsey’nin şirketi Square, geçen yılın son çeyreğinde Bitcoin rezervini büyüttü. Kripto para basınında yer alan ifadelere göre şirket 170 milyon dolarlık daha BTC alımı yaptı. Şirketin rezervine 3 bin 318 Bitcoin daha eklemesi, yatırımcıları destekledi ve Bitcoin fiyatları düzeltmeden geri döndü. 

  MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, dün CNBC’ye verdiği demeçte Bitcoin’in uzun vadede makul bir yatırım tercihi olacağına dikkat çekti. Dijital altın vurgusu yapan ünlü isim, “On yıllık birikim yapmak istiyorsanız, Bitcoin alıp on yıl bekleyin.” dedi. Bu açıklamaların ardından Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinde görünüm pozitife döndü.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle