BTT fiyatını 15 kat yükselten gelişmeler

  Altcoin piyasasının son dönemdeki gizli kahramanlarından BitTorrent (BTT), kademeli yükselişlerine devam ediyor. BTT fiyatı 15 kat artarak yatırımcısının yüzünü güldürürken, bu yükselişin ardındaki sebepler analiz edildi…

  Altcoin dünyasının en çok dikkat çeken kripto para projelerinden biri olan BitTorrent (BTT), son dönemde yatırımcıların dilinden düşmüyor. Ciddi oranda yükseliş ivmesi gerçekleştiren ve yatırımcılarına büyük bir kazanç sağlayan BTT, kripto para uzmanları tarafından analiz edildi. Son dönemde piyasa değerini oldukça yükselten BTT grafiğinde görülen rallinin arkasındaki detaylar ortaya çıktı.

  BitTorrent (BTT) Fiyatına Sosyal Medya Etkisi

  Altcoin yatırımcılarının favori kripto para birimlerinden biri haline gelen BitTorrent (BTT), çok ciddi oranda yükseliş yaşadı. Eşler arası (peer to peer, P2P) dosya paylaşım protokolü olarak altcoin piyasasında dikkat çeken BitTorrent’in yerel tokenı, yükselişini sürdürüyor. BTT şimdiden piyasa değerine göre en değerli kripto para birimleri listesinde göz önüne çıkmaya başladı.

  BTT piyasa değerinde hızlı yükselişe sebep olan birden fazla faktörün bulunduğu, kripto para analistleri tarafından da hatırlatıldı. Uzmanlar, BTT fiyatının yükselişinin arka planında Tron’un kurucusu Justin Sun'ın yüklü miktarda NFT (non-fungible token) satın almasının etkili olduğunu öne sürdü. Sosyal medyada geniş yankı bulan bu gelişme BTT fiyatını yukarı seviyelere taşıdı. 

  Poloniex Borsasının Duyurusu Etkili Oldu

  Öte yandan kripto para dünyasının popüler borsalarından biri olan Poloniex tarafından yapılan açıklamalar da BTT fiyatını olumlu etkiledi:

  Poloniex staking özelliği sayesinde kullanıcılar işlem yapma, para yatırma ve para çekme özelliklerinin yanı sıra ödül de kazanıyor. Bu esnekliğin yanı sıra müşteriler, fonlarını farklı bir varlığa dönüştürmeye karar verdikleri ana kadar stake ödülleri kazanmaya devam edebiliyor.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle