Bitcoin yerine Ethereum alın - Mark Cuban

  2021 yılında Dogecoin (DOGE) sevgisi ve desteği ile adından sıkça söz ettiren milyarder yatırımcı Mark Cuban, dikkatleri bu kez başka bir kripto para birimine çekti. Aynı zamanda NBA takımlarından Dallas Mavericks’in de sahibi olan Cuban, yatırımcılara “Bitcoin yerine Ethereum alın” tavsiyesinde bulundu.

  Mark Cuban 2021 yılına kadar Dallas Mavericks’in sahibi bir spor insanı kimliği ile biliniyordu. Ancak kripto paraların artan popülaritesi Cuban’ı da etkisi altına aldı. Milyarder yatırımcı, geçtiğimiz aylarda özellikle de Dogecoin’e (DOGE) duyduğu sevgi ve desteklerle birçok kez gündeme geldi ve gelmeye de devam ediyor. Kulübünün ürün satışlarında DOGE ile ödeme almayı kabul eden Cuban, bu kez yatırımcıların dikkatini Ethereum’a (ETH) çekti. Twitter’da 8,4 milyon takipçisi bulunan ünlü yatırımcı, Ethereum’un çok daha yükseklere çıkacağını iddia etti.

  Cuban: “ETH İş Dünyasını Ele Geçirme Potansiyeline Sahip”

  Mark Cuban Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarında, Ethereum’u çok daha yüksek seviyelere çıkarabileceğini düşündüğü bir katalizörü açıkladı. Cuban’a göre Ethereum, iş dünyasını ele geçirme potansiyeline sahip. Ünlü yatırımcının konuya ilişkin açıklamaları şöyle:

  “Ethereum’un daha büyük bir patlama şansı olmasının nedeni, hala Ethereum akıllı kontratları üzerine kurulan iş uygulamalarının gerçekleşmeye başladığını gerçekten görmemiş olmamızdır. Bu yapıldığında her şirket Ethereum okuryazarı olacak ve bu da oyunu değiştirecek. Ancak bu noktada Katman 2 de önemli bir rol oynayacak.”

  Cuban’a Göre ETH 2.0 Güncellemesi Kilit Rol Oynayacak

  Piyasada “en iyi akıllı kontrat protokolü” olabilmek adına birçok proje rekabet ediyor. Ancak buna rağmen Cuban, Ethereum’un alandaki hakimiyetini sürdüreceğini düşünüyor. Cuban’a göre Ethereum bunu proof-of-stake modelindeki güncellemesi ile başaracak. Mark Cuban’ın konuya ilişkin açıklamaları şöyle:

  “Tüm farklı opsiyonlara uyum sağlamak zor ve diğerleri için gerçekten çok fazla riskten korunma mekanizması bulunmuyor. Elbette 2.0’ın yolu önemli olacak.”

  Cuban’a Göre İnsanlar Neden BTC Yerine ETH Almalı?

  Geçtiğimiz ay yatırımcılara “Bitcoin yerine Ethereum almaları” gerektiğini kendine göre gerekçeleri ile anlatan Mark Cuban, benzer bir açıklamada daha bulundu. Konuya ilişkin olarak Cuban şu ifadelere yer verdi:

  “Bitcoin şu anda gerçekten bir değer deposu olarak gelişti. Onu başka herhangi bir şey için kullanmak çok zor. İsterseniz dijital altın da olur… Ethereum’un ise organik ve doğal yapısında çok daha fazla yerleşik yatırımcı programı olduğunu biliyorsunuz değil mi?”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle