Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 2 Temmuz 2022 

  Kripto para piyasasındaki sert düşüş hareketleri yatırımcıları endişelendirirken düşüş sinyallerinin ardı arkası kesilmiyor. Özellikle Bitcoin fiyatında, küresel resesyon fiyatlaması görülürken popüler altcoin fiyatlarında da aşağı yönlü baskılar sürüyor.

  2 Temmuz Cumartesi gününde BTC ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Kripto para piyasasındaki sert düşüş sonrası kritik sürece giren Three Arrows Capital, ABD'de iflas başvurusunda bulundu. Kripto para hedge fonunun temerrüde düştüğünü açıklaması, kırılgan olan kripto para piyasasındaki satış baskısını güçlendiren en önemli gelişmelerden biri oldu. 

  En büyük Stablecoin şirketi Tether, dolara endeksli coin USDT’nin kalitesi hakkındaki asılsız iddialara karşı açıklamalarına yenisini ekledi. Tether’ın web sitesinde yer alan bilgilere göre şirket, varlıklarını ABD hazine tahvillerine çevirirken finansman bonosu miktarını sıfıra indireceğini duyurdu. Ancak bu gelişme kripto para piyasasına olumlu yansımadı. 

  Bitcoin’i yasal para haline getiren El Salvador’dan sonra bir ülke daha harekete geçti. Meksika Federal Kongresi Senatörü Indira Kempis, meclise Bitcoin'i yasal para haline getirecek bir yasa tasarısı sundu. Bu gelişme kripto para sektörü açısından olumlu karşılansa da piyasaya etki etmedi.

  ABD merkezli popüler kripto para borsası FTX CEO’su Sam-Bankman Fried, kripto sektöründeki sıkıntıların azaltılması için harekete geçti. Bu kapsamda kripto madencilerini satın alabileceğini söyleyen ünlü ismin açıklaması büyük ilgi gördü. Öte yandan ABD'nin en büyük kripto para borsası Coinbase ise Avrupa'daki varlığını güçlendirme kapsamında yeni yatırımlara hazırlandığını duyurdu.

  Altcoinlerde ise Cardano destekçilerini yakından ilgilendiren bir haber gündeme geldi. Cardano’nun algoritmik stablecoini Djed coinin çıkış tarihi açıklandı. Vasil hard fork’unun ADA ana ağı üzerinde yayınlanmasının hemen ardından Djed coinin piyasaya sürüleceği öğrenildi. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güncel borsa verilerine göre BTC’de yüzde 1.20 kayıpla yeniden 19.237 dolarlı seviyeler fiyatlanıyor. ETH başta olmak üzere BNB, ADA ve XRP fiyatlarında satış baskısının devam etmesi yatırımcıları endişelendiriyor. Piyasa genelindeki negatif görünüme rağmen SOL coin ve DOGE fiyatlarında yüzde 1 civarında artış olması yatırımcıları heyecanlandırmaya yetiyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle