Cosmos (ATOM) fiyatı son 7 günde yaklaşık 2 kat değerlendi

  Altcoin yatırımcılarının yakından takip ettiği Cosmos (ATOM) fiyatı hızlı yükselişine devam ediyor. Son bir haftada neredeyse fiyatını iki katına çıkartan ATOM, altcoin yatırımcısının radarına girmeyi başardı…

  Kripto para birimleri arasında 3.4 milyar dolarlık piyasa değeri ile 17. basmakta yer alan Cosmos (ATOM), tüm dikkatleri üzerine çekti. Son dönemdeki yükseliş trendini başarılı ve istikrarlı bir şekilde sürdüren Cosmos (ATOM), son 1 haftada %78 oranında değerlendi. 

  Kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre Cosmos (ATOM) fiyatı son 24 saat içinde %19’luk bir artış yaşadı. ATOM fiyatını etkileyen bazı önemli gelişmeler de altcoin yatırımcıları tarafından takip edildi. Bu gelişmelerden biri de kripto para sektörünün en büyük varlık yönetim şirketi Grayscale’den geldi. Şirket, AAVE, ADA, DOT, XMR ve ATOM için özel fon oluşturmak adına başvuru yaptı. 

  Cosmos (ATOM) Fiyatını Yükselten Gelişmeler

  Dünyanın en büyük dijital varlık şirketi olan Grayscale’den gelen bu haberle birlikte ATOM dahil olmak üzere 5 altcoinin fiyatı yükseldi. Ayrıca Cosmos ağına stargate adında bir güncelleme yapılacağı açıklandı. Bu güncellemenin akabinde Cosmos ağının performansında iyileştirmeler olacak ve IBC (Interblockchain Communication Protocol) protokolü Cosmos mainnet’inde kullanılabilecek.

  Kullanım avantajlarının artması da ATOM fiyatını pozitif yönde etkiledi. Son olarak blockchain oluşturulmasına yarayan Starport uygulaması için Cosmos tarafından yeni bir güncelleme yayınlandı. Bu yeniliğe göre kullanıcılar daha kapsamlı bir şekilde blockchain işlemleri yapabilecekler. 

  ATOM Fiyatı Yükselişine Devam Eder Mi?

  Kripto para piyasalarında son 1 haftadır gösterdiği yükseliş performansı ile adından söz ettirmeyi başaran ATOM fiyatı gündeme geldi. Yatırımcıların yakından takip ettiği ATOM fiyatı 14 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Son 7 günlük grafiğine bakıldığında kripto para biriminin fiyatında 8 ile 14 dolar arasındaki değişim dikkat çekiyor. Altcoin yatırımcılarının radarına takılan ATOM, 1.6 milyar dolarlık işlem hacmiyle dikkat çekerken en çok Binance borsasında işlem görüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle