Kripto Para

UNICEF blockchain yatırımlarını hızlandırdı

  UNICEF Girişim Fonu, son finansman serisinde Hindistan’ın GovBlock’ları da dahil olmak üzere blockchain girişimlerine ödül verdiğini açıkladı. Kurumdan yapılan duyuruda blockchain girişimlerinin destekleneceği açıklandı…

  UNICEF Girişim Fonu, dünya çapında hala finansal hizmetlere erişimi olmayan kitlelere yardım etmek için harekete geçti. Bunun için blockchain teknolojisi kullanan girişimleri destekleme kararı aldığını açıklayan UNICEF, kripto para basınında geniş yankı buldu. UNICEF, son duyurusunda blockchain girişimlerine 100 bin dolara kadar ödül verdiğini açıkladı. 

  Finansal hizmetlere erişimi olmayan Kenya, Arjantin, Hindistan, Meksika, Ruanda ve Nepal dahil olmak üzere altı ülkede UNICEF yatırımları hız kazandı. Tam 6 ülkede 7 farklı blockchain girişimine yatırım yapan UNICEF böylelikle finansal hizmetlerin gelişimini destekleyecek. 

  UNICEF’ten 100 Bin Dolar Finansman Desteği

  UNICEF, 77 ülkedeki 450 başvuru arasından seçilen yedi şirkete, 100 bin ABD Dolarına kadar tohum finansmanı verecek. Duyuruda ayrıca bu 7 şirketten 5’inin Ethereum yatırımının bir kısmını almayı tercih edeceği öğrenildi. Öte yandan bu girişimlerin 5’inin liderlik koltuğunda kadınların oturması da dikkatlerden kaçmadı. 

  Dünya Bankası’nın son rakamlarına göre, dünya çapında tahminen 1,7 milyar insan “bankasız” durumda olduğu için UNICEF bu alanda yatırımlarını yoğunlaştırdı. Kurum, bankasız olan ve banka hesabı gibi temel finansman hizmetlere erişemeyenler için harekete geçti. Kitlelerin finansal sisteme erişiminin sağlanması için desteklere başlayan UNICEF Girişim Fonu, 100 bin dolara kadar finansman sunacak.

  Blockchain Teknolojisi Finans Dünyasında Destekleniyor

  Arjantin’de Xcapit, Hindistan’da GovBlocks, Meksika’da BX Smart Labs, Ruanda’da Leaf Global Fintech, Nepal’de Rumsan ve Kenya’da Grassroots Economics şirketleri desteklenecek. Bu topluluk, ödemelere ve havalelere erişim sağlayamayan kitlelere blockchain özellikli çözümler üreterek finansal kapsayıcılık kurmayı hedefliyor. 

  2016’dan beri yerel ve küresel zorluklara yenilikçi çözümleri desteklemek için dünya çapında projelere yatırım yapan UNICEF Girişim Fonu, topluluğun başında bulunuyor. Öte yandan UNICEF’in öncülüğünde çıkartılan CryptoFund’u ayrıca kuruma kripto para alma ve dağıtma imkanı sağlıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle