Kripto Para

Elon Musk gücünü kaybediyor! Piyasa rahat nefes alacak

  Kripto para yatırımcılarının son dönemde tepkisini çeken Tesla CEO’su Elon Musk, her paylaşımı ile piyasa üzerinde etki yaratmaya devam ediyor. Uzmanlar, kripto para topluluğunun yakından takip ettiği Musk’ın piyasaya etki gücünün azaldığını açıkladı…

  Kripto para piyasasını etkilediği yönünde ağır eleştiriler alan Tesla CEO’su Elon Musk, kripto para uzmanlarının da dikkatini çekti. Dogecoin ve Bitcoin hakkında attığı tweetler ile fiyatları alt üst eden ünlü milyarder, bir süredir kripto para topluluğunun tepkisini çekiyordu. BTC’yi hem eleştiren hem de öven paylaşımlar yapan Musk, çok ciddi fiyat hareketlerini tetiklemişti.

  Bitcoin başta olmak üzere Dogecoin fiyatında da etkili olan Elon Musk, 2021 yılının ikinci yarısına girilirken bu gücünü kaybetmeye başladı. Kripto para piyasası üzerindeki etkisi her geçen gün azalan ünlü milyarder son paylaşımında “Doge’u serbest bırak” ifadelerini kullanmıştı. Bu paylaşım sonrası DOGE fiyatı çok cılız bir yükseliş yaşadı ve düşüş trendine devam etti.

  O Eski Halinden Eser Yok

  Bir dönem kripto para piyasasında fırtınalar estiren Elon Musk, Tesla’nın Dogecoin’i ödeme yöntemi olarak kabul edebileceğini ima ederek kripto para fiyatında yüzde 20 oranında artış başlatmıştı.  Dogecoin hakkında bir paylaşım daha yapan Musk’ın etkisinin giderek azaldığı görüldü. 

  İngiltere merkezli kripto para aracılık şirketi GlobalBlock yöneticisi Alexandra Clark, bu duruma dikkat çeken bir değerlendirme yaptı: “Görünüşe göre yatırımcılar artık kulak asmıyor. Bir adamın tweet’lerinin varlıklarını satma veya alma konusunda belirleyici bir faktör olmaması gerektiğini sonunda anladılar.”

  Yeniden BTC Ödemelerini Kabul Edecek Mi?

  Elon Musk’ın kripto para piyasası üzerindeki eski etkisini tekrardan kazanıp kazanamayacağı merak konusu oldu. Ünlü milyarder Bitcoin hakkında görüşlerini açıklamak için Twitter CEO’su Jack Dorsey ile bir araya gelecek. Elon Musk’ın bu toplantıda yapacağı açıklamalarının Bitcoin ve kripto para piyasasında ne kadar etkili olacağı görülecek. Öte yandan Tesla’nın yeniden Bitcoin ödemelerine onay verme ihtimali de yatırımcıları heyecanlandırıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle