Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 22 Haziran 2021

  Kripto para piyasasında sert düşüşlerin yaşandığı 22 Haziran Salı gününde yatırımcılar büyük panik yaşıyor. Özellikle Bitcoin fiyatında yükseliş beklentisi olan yatırımcıların beklentilerini boşa çıkaran düşüş, hız kazanıp kritik destek seviyelerini de kırmaya başladı. BTC fiyatındaki sert düzeltme, popüler altcoin fiyatlarını da olumsuz etkiledi.

  22 Haziran Salı gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarına etki eden gelişmeler ile önemli fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Zincir üstü analitik firması CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, yeni bir Bitcoin ayı piyasasının onaylandığını açıklamasıyla tüm dikkatleri üzerine çekti. Güvenilir veri analiz firmasının yöneticisinden gelen bu rapor, kripto para yatırımcılarındaki satış baskısını arttırdı.

  Bitcoin'i yasal bir para birimi yaparak kripto para evrenini sallayan El Salvador'da bu kanuna itiraz geldi. Ülkenin muhalefet partisinin bir milletvekili ve bazı vatandaşlar kanunla ilgili dava açtı. Meksika’nın en zengin üçüncü ismi Ricardo Salinas Pliego, Bitcoin’in her yatırım portföyünde olması gereken bir varlık olduğunu söyledi

  Kripto para varlık yönetim şirketi Galaxy Digital CEO'su Michael Novogratz, Bitcoin'de yaşanan düşüş hakkında konuştu ve iyimser olmaya devam ettiğini söyledi. Dev varlık yöneticisi, Bitcoin yatırımı yapan büyük çaplı müşterilerin hiçbirinin BTC satışı yapmadığını ifade etti. Mike Novogratz, 30 bin dolar seviyesinin altına sarkan BTC için yeni destek seviyesinin 25 bin dolar olduğunu ifade etti. 

  ABD'li ünlü televizyoncu ve ekonomist Jim Cramer, Bitcoin'lerinin büyük bölümünü sattığını söyledi. BTC destekçisi olarak bilinen ekonomistin bu açıklamasından sonra yatırımcıların Bitcoin satışları da hız kazandı. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Bu gelişmelerin ışığında kripto para piyasasının genelinde dünden bu yana devam eden sert düzeltme hareketi etkisini arttırmaya başladı. Gün içinde 30 bin doların altına sarkan BTC fiyatında tepki alımları geldi ve anlık verilere göre yüzde 7.63 oranındaki kayıpla 30.390 dolardan fiyatlanıyor. Altcoinlerde ise en az kayıp yüzde 10 oranındaki zararla lider altcoin Ethereum fiyatında görülüyor. BNB, XRP, DOGE ve DOT fiyatlarında kayıplar yüzde 20 seviyesine yaklaşıyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle