Birileri büyük miktarda Bitcoin alıyor – Ki Young Ju

  Kripto para piyasasının ünlü analistlerinden CryptoQuant'ın CEO'su Ki Young Ju, ciddi oranda Bitcoin alım hareketi olduğunu duyurdu. Zincir üstü verileri yakından takip eden analist, bu BTC alım işlemlerinin yüzde 99'luk kısmının borsaların dışında gerçekleştiğini söyledi…

  Hafta sonunda uzun bir zamandır beklenen 40 bin dolar barajını aşan Bitcoin (BTC) fiyatı, son 24 saat içinde beklenen performansı gösteremedi. En büyük kripto para biriminin hangi yöne hareket edeceği belirsizliğini korurken, analistlerden de önemli paylaşımlar geldi. 

  Kripto para veri analiz firması CryptoQuant'ın CEO'su Ki Young Ju, zincir üstü verileri analiz ederek ilgi çekici açıklamalar yaptı. Ünlü analist, Bitcoin alımları ile ilgili çarpıcı ifadeler kullanırken, kripto para destekçilerini de heyecanlandırdı. BTC fiyatında 40 bin dolar savaşı sürerken boğalar ve ayıların mücadelesi dikkat çekiyor.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Ciddi Oranda BTC Alımı Yapılıyor

  CryptoQuant'ın CEO'su Ki Young Ju, borsalardaki fon akış oranının düşüşle aynı zamanda BTC fiyatındaki ve transfer seviyesindeki yükselişe dikkat çekti: “Birileri çok büyük miktarda BTC alıyor. İşlemlerin yüzde 99’u borsaların dışında gerçekleşiyor. Muhtemelen OTC platformlar. Eğer büyük şirketler BTC alımı açıklarlarsa, ‘ayılar’ ciddi sorun yaşarlar. Yine de kısa vade fiyat hareketiyle ilgili yorum yapamam.”

  Ünlü kripto para analisti, zincir üstü verilerden hareketle bu değerlendirmede bulunurken, paylaşımlarına bir yenisini daha ekledi. 2020 yılının Eylül ayında da benzer bir performans gerçekleştiğini hatırlatan Ki Young Ju’nun açıklamaları büyük ilgi gördü.

  OTC Platformlarında BTC Alımı

  Geçtiğimiz yıl yaşanan gelişmelerde transfer edilen Bitcoin’lerin yılın en yüksek seviyesine ulaştığını hatırlatan deneyimli analist şunları söyledi: “Buna benzer bir durum da Eylül 2020’de olmuştu. Yapılan işlemler borsalarda değil, muhtemelen OTC platformlarındandı. BTC transferi sezonun en yüksek seviyesine çıkarken, borsalardaki fon akış oranı da en dibe gelmişti.” Ki Young Ju, piyasadaki hareketlerin büyük bölümünün borsa yerine OTC platformlarında olduğunu vurguladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle