Kripto Para

Ripple Avrupa işlerini tecrübeli bir isme teslim etti!

  Ripple Aralık ayından bu yana ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) açtığı davaya odaklanmış gibi görünse de çalışmalarını da yavaşlatmadı. XRP fiyatını da bu konuda ikinci planda bırakan Ripple, ana akım benimsemenin artması adına yeni bir ismi ekibine dahil etti.

  Ripple, 22 Aralık 2020 tarihinden bu yana ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) açmış olduğu dava ile uğraşıyor. SEC, söz konusu davada XRP’nin varlık yapısını ele aldı ve dava boyunca XRP çok dalgalı hareket etti. Yaşanan düşüşler, gelişen olumsuzluklara rağmen Ripple dava devam ederken çalışmalarına da bir yandan devam etti. Dava sürecine rağmen XRP fiyatını ikinci planda bıraktığı görülen Ripple’ın gündeminde, ana akımda daha fazla benimsenme var.

  Sendi Young’ın Açıklamaları

  Ana akımdaki benimsenmesini artırmak isteyen Ripple, bu alanda ekibe yeni bir ismi dahil etti. Dev ödeme platformu Mastercard’ın eski üst düzey yöneticilerinden biri olan Sendi Young, Ripple bünyesine dahil oldu. Young, Ripple’ın Avrupa bölgesindeki adımlarından sorumlu genel müdür olarak Ripple’da görev alacak. Sınır ötesi işlemlerde görevini yürütecek olan Sendi Young, bu gelişme ile ilgili olarak şu ifadelere yer verdi:

  Stratejileri denetlemek ve Ripple’ın küresel finansal ağ teknolojisi RippleNet’in genişlemesini desteklemek adına elimden gelen tüm çabaları göstereceğim.”

  RippleNET Genel Müdürü’nün Açıklamaları

  Sendi Young, Ripple ekibine dahil olmadan önce Mastercard bünyesinde son 5 yılda çok önemli işlerde yer almıştı. Young, bu süreçte fintech, yatırım, iş geliştirme ve strateji alanlarında Mastercard bünyesinde görev almıştı. Sendi Young’un ekibe dahil olması ile ilgili olarak RippleNet Genel Müdürü Asheesh Birla şu ifadelere yer verdi:

  “Sendi’nin aramıza dahil olması; liderlik deneyimi, ödemeler ortamı ile ilgili derin bilgileri ve bir ağı nasıl büyütüp ölçeklendireceği konusunda edindiği tecrübeler göz önüne alındığında, Avrupa bölgesindeki operasyonlarımız için büyük bir fırsatı temsil ediyor.”

  Ripple daha önceki çalışmalarında da XRP’nin global anlamda benimsenmesi adına benzer çalışmalar yürütmüştü. Bu alanda Ripple daha çok ortaklıklara ağırlık vermişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle