Kripto Para

Kripto kışı değil, önemli olan teknoloji – Ripple yöneticisi

  Kripto para piyasasında “kış” etkileri görülmeye devam ederken, Ripple’ın Avrupa’daki genel müdürü olan Sendi Young, kriptolarda görülen son çöküşün, “elverişsiz makroekonomik” ortamdan kaynaklandığını dile getirdi. Young kripto kışına ilişkin umut verici konuşurken, asıl önemli olanın gelişmeye devam eden kripto teknolojisi olduğunu ve birçok kripto projesinin fon toplamaya devam ettiğini söyledi.

  Kripto para piyasaları, 10 Kasım 2021 tarihinde tarihi zirvelerini gördü. Bu tarihte kripto para piyasasının toplam değeri 3 trilyon dolar seviyesine kadar ulaşırken, Bitcoin (BTC) fiyatı da 69 bin dolar seviyesine kadar tırmandı. Bu aşamadan sonra düşüşe geçen piyasaların kısa bir düzeltme dönemi sonrası geriye döneceği düşünülüyordu ancak düşüşler giderek daha da derinleşti. Böylece 2022 yılında sert düşüşler yaşayan kriptolar, Mayıs ayı itibariyle gelen çöküşlerin ardından öngörülemez seviyelere geriledi. Ancak kripto kışı ile ilgili Ripple yöneticisinden umut veren açıklamalar geldi.

  “Önemli Olan Teknolojideki Değişim”

  Ripple’ın Avrupa’daki genel müdürü olarak görev yapan Sendi Young, Londra merkezli medya kuruluşu Financial News’e önemli açıklamalarda bulundu. Söz konusu röportajında kripto kışına değinen Young, kripto para birimlerinin borsalarla gittikçe artan güçlü korelasyonları nedeniyle, düzeltmelerde dibin görülüp görülmediğini tahmin etmenin çok zor olduğunu ifade etti. Piyasada fiyat değişiklikleri olduğunu ifade eden Young, bu noktada önemli olanın teknolojideki değişim olduğunu vurguladı.

  Young’dan “Düzenleme Eksikliği” Vurgusu

  Sendi Young yaptığı açıklamada birçok kripto para projesinin aşırı düşüş eğilimine rağmen fon toplamaya devam ettiğini söyledi. Öte yandan Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki davaya ilişkin de konuşan Young, yasal belirsizliğin kripto para ekosistemindeki inovasyon için ciddi anlamda bir tehdit oluşturduğunu da ifade etti. Young ayrıca İngiltere, Japonya, AB ve bazı diğer ülkelere, “kripto para düzenlemeleri” konusunda öncülük ettikleri için de teşekkür etti.

  “Kripto Fırtınasına Hazırız”

  Geçtiğimiz günlerde Ripple CEO'su Brad Garlinghouse yaptığı açıklamada, Ripple şirketinin kripto para piyasasında yaşanan fırtınaya karşı hazırlıklı olduğunu, bu noktada ellerinde “önemli” derecede bir bilanço olduğunu belirtmişti. Kripto para odaklı pek çok şirketin işten çıkarma adımları attığı süreçte Ripple, küresel çapta yüzlerce yeni çalışanı işe almaya devam edeceğini de duyurdu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle