Kripto Para

Coinbase'ten yüklü miktarda BTC çıkışlarının anlamı ne?

  Kripto para araştırma şirketi CryptoQuant’ın verileri Coinbase borsasından yüklü miktarda Bitcoin çıkışı gerçekleştirdiğini gösterdi. Borsadan yaklaşık 808 milyon dolara denk gelen Bitcoin çıkışının olması kripto para dünyasında tartışma yarattı.

  Coinbase borsasından yüklü miktarda Bitcoin çıkışı gerçekleşmesi yatırımcıların dikkatini çekti. CryptoQuant verilerine göre borsadan 14 bin 600’den fazla Bitcoin çıkışı yapıldı. Bu Bitcoin’leri borsadaki rezerv oranında ciddi düşüş yaratırken, çıkışların nedeni ise merak edildi. Bu çıkışlar dahili transfer, çekim ya da kurumsallar tarafından yapılan bir alım işlemi olabilir. Konu ile ilgili CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju açıklamalarda bulundu.

  Coinbase borsasında yapılan işlemlerin birkaç farklı cüzdana ayrılmış olması bu işlemlerin kurumsal ya da dahili transfer olma ihtimalini güçlendiren veriler arasında yer alıyor. Borsadaki spekülasyonu değerlendiren Ki Young Ju ise bu işlemlerin kurumsallar tarafından gerçekleştirilme ihtimalinin daha yüksek olduğunu düşünüyor.

  Coinbase borsasından çıkan Bitcoin’ler tartışma yarattı

  Coinbase borsasından yapılan çıkışların nedeni ile ilgili tartışmaların temel nedeni, kurumsal yatırımcıların büyük çaplı işlemler için tezgah üstü masaları tercih ediyor olması. Coinbase borsasının kullandığı cüzdanların tezgah üstü masalarla entegrasyona sahip olması da kurumsal yatırımcıların alımları şeklinde değerlendirilebiliyor. CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju da net olarak ifade etmese de bu Bitcoin çıkışlarının kurumsal alım olduğunu düşünüyor.

  Ki Young Ju konu ile ilgili paylaştığı veriler ile kurumsal yatırımcıların dipten alım yapmayı sürdürüyor olabileceğini belirtti. Bununla beraber gerçekten kurumsal alım mı gerçekleştirildiği yoksa yatırımcıların çekim mi yaptığı ile ilgili net bir bilgi yok.

  Ki Young Ju konu ile ilgili grafik paylaştı

  Ki Young Ju konu ile ilgili iddialarında ısrarcı bir tavır takınmasa da paylaştığı grafik kurumsal alım ihtimalini daha yüksek olduğunu gösterdi. Ünlü CEO Coinbase borsasından Bitcoin çıkışı gerçekleştiği anlarda lider kripto para biriminin fiyat değişikliğini gösteren bir grafik paylaştı. Grafikte işlem saatlerinde Bitcoin’in fiyatının yükseldiğini görülmesi dikkat çekti. Grafikle beraber yeni bir yorum yapmayan CEO ise Bitcoin fiyatındaki yükselişi kurumsal alımların kanıtı olarak gösterdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle