Kripto Para

Gizemli balina tek seferde 70 milyarlık SHIB aldı!

  Kripto para piyasalarına özellikle geçtiğimiz yılın sonlarında güçlü şekilde damgasını vurmayı başaran Shiba Inu (SHIB), ısrarla dev balinaların odağında kalmaya devam ediyor. Elde edilen verilere göre anonim bir balina 70 milyar adet Shiba Inu satın aldı.

  Kripto para piyasasında geçtiğimiz yıl birçok çılgınca gelişme yaşandı. Bitcoin’in (BTC) Aralık 2020’den itibaren birçok kez rekor fiyat seviyelerine ulaşması, altcoinler genelinde de rekor fiyatların görülmesini sağladı. Bu durum, Dogecoin (DOGE) öncülüğünde şaka coin’lerinin önünü açtı ve 2021 yılında şaka coin çılgınlığı yaşandı. Dogecoin’in öncüsü olduğu bu alanda, Dogecoin’den esinlenerek piyasaya sürülmüş olan Shiba Inu (SHIB) bir dönem piyasa değeri ile Dogecoin’i dahi geride bırakarak popülaritesini artırdı. Geçen yıla damgasını vuran SHIB, ısrarla balinaların odağında kalmaya devam ediyor.

  Anonim Bir Balina 70 Milyar SHIB Aldı

  Geçtiğimiz yıl yakaladığı ilginin büyük bir kısmını korumayı başaran Shiba Inu, son dönemlerde kurduğu işbirlikleri ve reklam çalışmaları ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Gündemde kalmayı başaran Shiba Inu’yu, balinalar da varlıkları arasında tutmaya devam ediyor. Blockchain ve balina hareketlerini izleme platformu Whale Stats, dev bir Shiba Inu satın alma işlemini tespit ederek bu verilerin doğruluğunu ortaya koydu. Whale Stats tarafından sağlanan verilere göre anonim bir balina, cüzdanına 70 milyar adet SHIB ekledi.

  Balinalar Israrla SHIB Biriktiriyor

  Whale Stats verilerine göre anonim balinanın yaptığı 70 milyarlık SHIB satın alma işlemi ile birlikte, Ethereum (ETH) balinaları arasında SHIB’in en büyük pozisyonu da belirlenmiş oldu. Whale Stats’in sunduğu işlem sayfasına göre balinanın yaptığı bu dev satın alma işlemi sonrasında SHIB fiyatında %3’e yakın bir değer artışı yaşandı. Ayrıca işlem sayfası verilerine göre balinaların tuttuğu Shiba Inu’nun toplam değeri ise 1,2 milyar dolar seviyesinde kaldı. SHIB’i bu listede 1,080 milyar dolar ile FTX Token (FTT) izledi.

  Yüklü SHIB Alımları Ne Anlama Geliiyor?

  Anonim balinalar tarafından gerçekleştirilen yüklü Shiba Inu satın alma işlemleri, genellikle OTC masaları, likidite sorunları, özel ticaret işlemleri ve kaymaları önlemek için piyasa yapıcıları tarafından emir verilerek yapılıyor. Bu da işlem her ne kadar yüklü olsa da satın alma işleminin Shiba Inu fiyatına doğrudan yüksek oranlarda yansımamasına neden oluyor. Ancak bu anonim balinanın yaptığı satın alma işlemi sonrası SHIB fiyatındaki hareketlenme, SHIB yatırımcılarını heyecanlandırdı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle