BTC’de kritik seviye geçildi! Boğa sezonu başladı mı?

  Kripto para piyasasındaki son durum yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. Tecrübeli analistlerden Jamie Coutts, Bitcoin (BTC) grafiğindeki görünümü 2020 yılındaki boğa koşusuna benzetti.

  Kripto para yatırımcıları uzun süredir ayı piyasasında sürüklenip giden BTC ve altcoinlerdeki yükseliş hareketlerini yakından takip ediyor. Bir süredir sıçrama yapması beklenen BTC nihayet olumlu sinyaller vermeye başladı. Lider kripto para birimi BTC’nin 35 bin dolar seviyesini test etmesi, kripto paralarda beklenen boğa sezonunun daha sık konuşulmaya başlamasını sağladı.

  Yatırımcılar BTC ve kripto paralarda boğa piyasasının resmen başlayıp başlamadığını merak ediyor. Bu noktada Bloomberg analisti Jamie Coutts’un açıklaması gündem oldu. Ünlü analist, BTC’nin son yükselişle 30 bin dolar seviyesinin üzerine yerleşmesini 2020 yılında başlayan boğa sezonu kırılımına benzetti.

  BTC Teknik Açıdan Boğa Piyasasına Göz Kırptı

  Kripto para topluluğunun yakından tanıdığı isimlerden Jamie Coutts, X hesabından yaptığı açıklamalarla dikkat çekti. Ünlü analist son paylaşımında BTC’nin bu hafta başında 30 bin doları kırıp 35 bin dolardaki direnç bölgesini test etmesini yorumladı. Coutts’a göre bu hamle, boğa piyasası başlangıcı olabilir.

  Kripto para yatırımcılarının bir süredir beklediği boğa piyasası için kritik bir döneme girildi. Coutts, geçmiş verilere bakarak BTC’nin şu anda bir kırılım aşamasında olduğunu söyledi: “Bu hafta Bitcoin’in teknik açıdan yaptığı kırılım, Temmuz 2020’de 10 bin 500 direncinin aşılmasıyla eş değerdi.” Bloomberg analistinin bu paylaşımı kripto paralarda yükseliş bekleyen yatırımcıları heyecanlandırdı.

  BTC’de 200 Bin Dolar Hedefi

  Coutts, X hesabından yaptığı paylaşımda 2020’deki kırılım sonrası fiyatta geri çekilmeler olsa bile 2022 Kasım’a kadar süren boğa piyasasının başladığını vurguladı. O dönem BTC 10 bin 500 dolar seviyesini aşmış ve zaman zaman sert düzeltmeler yapsa da yükseliş trendini korumuştu.

  BTC’nin en son boğa piyasasında oluşan coşkuyla birlikte yüzde 600’lük değer kazanması yatırımcıların yüzünü güldürmüştü. Analistin bu görüşüne göre BTC’de mevcut seviyelerden 23 bin dolar seviyesine geri çekilse bile gelecekte 200 bin doları aşabilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle