Kripto Para

Bir yatırımcı Coinbase hatasıyla trilyoner olduğunu zannetti

  ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase’deki bir hatadan dolayı bir yatırımcı çok büyük bir şok yaşadı. ABD Georgia’da bir öğrenci, geçen hafta yaptığı 20 dolarlık yatırımın 1 trilyon doları aştığını fark etti. Yatırımcı, yatırımını hemen nakde çevirmek istedi ancak başarılı olamadı.

  Kripto para piyasalarında beklenmedik ve sert fiyat değişiklikleri görülebiliyor. Özellikle Bitcoin (BTC) öncülüğünde görülen bu tür hareketliliklerde, zaman zaman kripto para şirketleri de işlem verirken aksaklıklar yaşayabiliyor. Benzer şekilde 22 Haziran tarihinde BTC sert bir düşüş yaşayarak 30 bin doların altına sarktı. Bu da piyasada yatırımcıların ticari işlemlerini hızlandırdı ve sonucunda ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase’de teknik bir sorun yaşandı.

  20 Dolarlık Rocket Bunny (BUNNY) Satın Almıştı

  Kripto para borsalarında yaşanan hata ve aksaklıklarda, genellikle yatırımcılar zarara uğradıkları gerekçesi ile şikayetlerini dile getiriyor. Ancak bu kez Coinbase’de yaşanan hatada, bir yatırımcının başına bunun tam tersi geldi. ABD Georgia’da hemşirelik öğrencisi olan Chris Williamson, geçtiğimiz hafta Coinbase üzerinden yaptığı 20 dolarlık yatırımı, birdenbire 1 trilyon dolar olarak gördü. Williamson 20 dolar ile Rocket Bunny (BUNNY) yatırımı yapmıştı. Ancak hata sonucu gördüğü miktar, neredeyse aklını kaybetmesine neden oluyordu.

  Yatırımcı Alım-Satım Yapamadı

  Gece yatırımını kontrol edip uyuyan Williamson, sabah uyandığında yine her zaman olduğu gibi yatırımını kontrol etmek istedi. Coinbase üzerinden hesabını kontrol eden Williamson, BUNNY bakiyesinin “1.184,154,683,482 dolar” olarak gördü. Williamson, hesabında 1 trilyon dolardan fazla para olduğunu görünce, gerçek anlamda yataktan düştüğünü ifade etti. Genç yatırımcı, daha sonra hızla bu parayı çekmeye çalıştı ancak başarılı olamadı.

  Coinbase Ekibi Teknik Sorun Olduğunu İletti

  Parayı çekemediği gibi alım-satım da yapamayan Williamson, bir hata olduğunu anladı ve derhal Coinbase ve BUNNY ekibi ile iletişim kurdu. Ardından bir Coinbase yetkilisi, sistemde teknik bir hata olduğunu ve yatırımcının bakiyesinin 20 doları geçmediğini belirtti.

  Coinbase borsasında daha önceki zamanlarda da benzer sorunlar görülmüştü. Örneğin Nisan 2020 döneminde Coinbase üzerinde 42 bin adet Bitcoin’in 0,18 dolara alınabileceği görülmüştü. O dönem 42 bin BTC 306 milyon dolara denk geliyordu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle