Kripto Para

Ripple duruşma arifesinde 3 yeni ortaklık

  Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) davasının yeni duruşması öncesinde 3 yeni ortaklığını duyurdu. Ripple, Blockchain hızlandırıcı programını genişleten 3 üniversite ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

  Dünyanın Blockchain tabanlı en büyük ödeme şirketlerinden biri olan Ripple, son dönemlerde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) davası ile baş etmeye çalışıyor. Her ne kadar davadan Ripple adına olumlu sayılabilecek kararlar çıkmış olsa da dava hala sonuçlanmış değil. Buna rağmen Ripple, tam da yeni duruşma öncesinde dünyanın önde gelen 3 üniversitesi ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

  Ripple’ın Ortaklık Kurduğu Üniversiteler ve Çalışma Alanları

  Ripple ortaklık adımını Üniversite Blokzinciri Araştırma Girişimi (UBRI) ismi verilen, Blockchain hızlandırıcı programını genişleten 3 üniversite ile ortaklık adımı attı. Bu kapsamda Ripple; Abu Dhabi New York Üniversitesi, Capetown Üniversitesi ve Reykjavik Üniversitesi ile ortaklık imzaladı. Ripple bu adımı, şirketin akademik alandaki ortaklıklarına eklemiş oldu. Ayrıca ortaklık kurulan 3 üniversitenin de farklı kıtalardan olması, Ripple’ın büyümesine ciddi ölçüde katkı sağlayabilir.

  Ortaklık adımı atılan üniversiteler, bu ortaklık kapsamında Blockchain tabanlı girişimler adına çeşitli araştırmalar yapacak. Konuya ilişkin olarak konferanslar düzenlenecek ve üniversiteler, akademik alanda öğrencilerine Blockchain ve Ripple odaklı olarak destek verecek. Ayrıca üniversiteler çalışmalarında Ripple’ın UBRI fonundan da yararlanabilecek. Böylece bu ortaklık adımları ile hem Blockchain dünyasında hem de Ripple için önemli çalışmalar sağlanabilecek.

  Ripple’ın Daha Önce Ortaklık Kurduğu Üniversiteler

  Ripple daha önce de üniversitelerle ve bazı büyük eğitim kurumlarıyla ortaklık kurmuştu. Bunlar arasında Michigan Üniversitesi, Duke Üniversitesi ve Cornell Üniversitesi gibi ABD merkezli üniversiteler yer alıyor. ABD dışında ise Ripple ilk benzer ortaklığını Tokyo Üniversitesi ile kurmuştu. Aynı zamanda Tokyo Üniversitesi XRP Ledger onaylayıcılarından biri ve ağın temellerini oluşturuyor.

  UBRI Projesi İle Neler Sağlanıyor?

  UBRI projesi 2018 yılında hayata geçirildi ve bugüne kadar 280 araştırma projesine sponsor oldu, olmaya da devam ediyor. Cape Town Üniversitesi Profesörü CoPierre Georg, konuya ilişkin bir açıklamada bulundu. Georg açıklamasında, Ripple’ın bu adımı ile ülkenin havale sektöründeki yenilikleri takip etmesini sağlayacağını ifade etti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle