Kripto Para

ETH işlem hacmi 5 ayın zirvesine ulaştı!

  Ethereum (ETH), son günlerde Bitcoin’de (BTC) gelen değer kayıplarına paralel düşüş yaşayarak ciddi bir geri çekilme yaşadı. Ancak analitik firması Glassnode, Ethereum işlem hacmi ile ilgili olarak ortaya heyecanlandıran bir rapor koydu. Glassnode verilerine göre ETH işlem hacmi, son 5 ayın zirvesine yükseldi.

  Piyasa değeri ile en büyük 2. kripto para birimi konumunda bulunan Ethereum (ETH), geçtiğimiz hafta 5 bin dolar seviyesine merdiven dayayarak yeni ATH belirledi. Ancak yeni haftada Bitcoin’e (BTC) paralel şekilde değer kayıpları yaşayan Ethereum, bu kez de 4 bin dolar seviyesine çok yaklaştı. Son 1 haftalık süreçte volatil hareketler sergileyen Etherum ile ilgili olarak analitik firması Glassnode, heyecan uyandıran bir rapor sundu. Glassnode verilerine göre Ethereum işlem hacmi, son 5 ayın zirvesine yükseldi.

  Ethereum İşlem Hacmi Neden Artmış Olabilir?

  Son yıllarda kripto para piyasalarında NFT’lere (non fungible token) ve merkezi olmayan finans (DeFi) projelerine yönelik artan ilgi ile birlikte Ethereum’a olan talepte de çok ciddi artışlar yaşandı. Geçtiğimiz aylarda birtakım başarılı güncelleme süreçlerinden geçen Ethereum ağına EIP-1559 ile yeni bir yakım mekanizması da eklendi. Bu mekanizma, Ethereum arzını ciddi ölçüde azaltmayı başardı ve dolayısıyla ETH artık daha deflasyonist bir yapıya ulaştı. ETH’de yaşanan olumlu gelişmeler, yüksek bir fiyat performansının yaşanmasına da ciddi ölçülerde katkı sağladı.

  Güncel durumda 1 ETH fiyatı %ethereum+try% TL. Döviz cinsinden ise %ethereum+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ethereum 24 saatte %ethereum+yuzde%.

  Glassnode Tarafından Yapılan Açıklama

  Son günlerde her ne kadar değer kayıpları yaşamış olsa da Ethereum bu süreçte yüksek işlem hacimleri ile karşılaştı. Glassnode, Ethereum işlem hacminin son 5 ayın zirvesine ulaştığını açıkladı. Glassnode tarafından yapılan açıklamada “Ethereum’un işlem hacmi (7d MA) 5 ayın en yüksek seviyesi olan 391,959,437,60 dolara ulaştı” ifadeleri yer aldı. Ayrıca Glassnode kripto para borsalarından 3 milyon adet Ethereum çıkışı olduğunu da bildirdi.

  Borsalardan Çıkan ETH’ler Ne Anlama Geliyor?

  Glassnode’un, kripto para borsalarından çıkan 3 milyon Ethereum’u bildirmesi ile birlikte piyasalarda ve sosyal medyada, konuya ilişkin olarak en çok gelen yorumlar arasında, Ethereum’ların “uzun vadeli yükseliş beklentileri” ile soğuk cüzdanlara aktarıldığı tahmini oldu. Şimdilik ise Ethereum’un kısa vadede fiyat hedefinin 5 bin dolar seviyesi olduğu ifade ediliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle