Kripto Para

Binance ETH işlemlerini durduracağını açıkladı!

  CryptoCompare tarafından sunulan verilere göre Ağustos ayındaki toplam kripto para işlem hacminin %55’ine tek başına sahip olarak en büyük kripto para borsası olduğunu bir kez daha ortaya koyan Binance, Ethereum (ETH) işlemlerini geçici bir süreliğine askıya alacağını duyurdu. Binance borsası, işlemlerin durdurulacağı tarihi ve saati açıkladı.

  İşlem hacmi ile dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Ağustos ayında toplam kripto para işlemlerinin %55’ine tek başına sahip oldu. CryptoCompare tarafından sunulan verilere göre Ağustos ayında toplamda 1,91 trilyon dolarlık kripto para işlemi yapıldı ve bu işlemlerin %94,3’ü, büyük kripto para borsalarında gerçekleştirdi. Toplam işlemlerin 438 milyar dolarlık kısmı Binance üzerinden gerçekleştirildi ve Binance, tüm rakiplerini işlem hacminde yine geride bıraktı. Dev kripto para borsası, yaptığı son duyurusunda Ethereum (ETH) işlemlerinin geçici bir süreliğine durdurulacağını açıkladı.

  Ethereum Para Yatırma ve Çekme İşlemleri Askıya Alınacak

  Binance, yaptığı duyuruda Ethereum ağında (ERC-20) cüzdan bakımı yapılacağını açıkladı ve bakım işlemlerinin 3 saat sürmesini beklediklerini bildirdi. Borsadan gelen açıklamada, bakım süresi boyunca Ethereum’da para yatırma ve para çekme işlemlerinin durdurulacağı belirtildi. Planlı bakım çalışması boyunca Binance borsasında kullanıcılar, Ethereum ile para yatırma ve çekme işlemi yapamayacak. Ancak açıklamaya göre kullanıcılar, bakım süresi boyunca Ethereum ağındaki kripto para ticaretlerine devam ederek, alım – satım işlemlerini sürdürebilecek.

  ETH İşlemlerinin Yeniden Başlatıldığı Bildirilmeyecek

  Binance borsasından gelen açıklamaya göre, Ethereum ağındaki (ERC-20) 3 saatlik planlı cüzdan bakımı 23 Eylül Cuma günü TSİ 09.00’da başlayacak. Borsanın açıklamasına göre TSİ 12.00’da sonlanması beklenen bakım işlemleri başlamadan 5 dakika önce Ethereum’da para yatırma ve para çekme işlemleri geçici olarak durdurulacak. Yani Binance kullanıcıları 23 Eylül TSİ 08.55 itibariyle söz konusu işlemleri bir süre gerçekleştiremeyecek. Borsa, Ethereum işlemlerini yeniden başlatılacağına ilişkin ikinci bir duyuru yapılmayacağını, bakım bittikten sonra işlemlerin otomatik olarak başlayacağını duyurdu.

  Ethereum’da Son Durum

  En büyük altcoin konumunda bulunan Ethereum, 21 – 22 Eylül tarihleri arasındaki 24 saatlik süreçte gelen %5,85’lik değer kaybı ile 1.300 dolar seviyesinin altındaki seyrini korudu ve 1.260 doların üzerinde fiyatlanmaya başladı. Toplam 154,2 milyar dolarlık piyasa değeri bulunan Ethereum’un genel düşüş eğiliminden sıyrılıp sıyrılamayacağı merak ediliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle