Kripto Para

Binance CEO’su açıkladı: Tek bir kripto bile satmadım!

  İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao bir süredir bir kesim kripto para yatırımcılarının eleştiri odağındaydı. Zhao yaptığı Binance Coin (BNB) açıklamalarından sonra gelen yoğun eleştirilere tek bir tweet ile yanıt verdi. CZ açıklamasında tek bir kripto para satmadığını belirtti.

  Kripto para piyasaları günlerdir sert düşüşlerin pençesinde. Birçok kripto para birimi, yaşanan gelişmelere bağlı olarak sert değer kayıpları yaşayan Bitcoin’i (BTC) takiben değer kayıpları yaşadı. Bu değer kayıplarının yaşandığı süreçte, kısa bir süre önce piyasa değeri bakımından en büyük 3. kripto para birimi olan Binance Coin (BNB) 5. sıraya kadar geriledi. Piyasada sert düşüşler başlamadan önce Binance CEO’su Changpeng Zhao bir açıklamada bulunmuştu. Zhao, BNB fiyatı 668 dolar bandına kadar yükseldiğinde fiyatın hala dipte olduğunu ifade etmişti.

  Zhao Neden Eleştirilere Maruz Kaldı?

  Zhao BNB fiyatının dipte olduğunu belirttikten sonra bunun bir yatırım tavsiyesi olmadığını da söyledi. Ancak kullandığı ifade birçok yatırımcının kararını etkilemiş olabilir. Zhao’nun açıklamalarından sonra yaşanan sert düşüşlerde BNB fiyatı 230 dolar bandına kadar geriledi. Bu gerileme sonrasında Zhao, kripto para toplulukları tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu. Zhao, birçok kripto para kullanıcısı tarafından tepe noktada BNB satmakla suçlandı. Zhao bu suçlamalara Twitter üzerinden tek bir paylaşım ile yanıt verdi.

  CZ’nin Twitter Açıklamaları

  CZ Twitter üzerinden sorumluluk reddi yayınladı ve son birkaç gün ve ayda tek bir kripto para bile satmadığını ifade etti. Zhao ayrıca gelecek dönemlerde de satış yapma planı olmadığını, kripto para satmadığını açıkladı. Zhao bunun yerine bir şeyler almak için kripto para kullandığını hatırlattı ve itibari parası olmadığını söyledi. Zhao’nun paylaşımında yer ifadeler şöyle:

  Sorumluluk reddi: Son birkaç gün/ay içinde tek bir kripto para satmadım ve gelecekte de bunu yapmayı planlamıyorum. Kripto ‘satmıyorum’. Marketten şirketlere bir şeyler satın almak için kripto kullanırım, itibari paralar dışında. Finansal tavsiye değildir.”

  Her ne kadar Zhao eleştirilerin odağında olsa da bu paylaşımından sonra kendisine destek verenler de fikirlerini dile getirdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle