Kripto Para

Birleşik Krallık’ta Binance için flaş gelişme yaşandı!

  Son dönemlerde çeşitli bölgelerde regülatörlerin kıskacında kalan Binance için Birleşik Krallık’ta yeni bir gelişme yaşandı. Finansal Kontrol Ofisi’nden (FCA) Binance Markets Limited için izin çıktı. Ancak bu iznin Binance borsasını kapsayıp kapsamadığı belirsizliği kafa karışıklığına yol açtı.

  İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, son aylarda çeşitli ülkelerde regülatörler tarafından mercek altına alındı. Japonya, Kanada, İtalya, Birleşik Krallık ve Singapur gibi birçok bölgede regülatörlerin soruşturmalarına ve yaptırımlarına maruz kalan Binance, en büyük darbelerden birini Birleşik Krallık bölgesinde yedi. Buradaki yaptırım operasyonları sonrası birçok banka, Binance ile çalışmalarını durdurdu. Ancak Binance adına Birleşik Krallık’ta yeni bir gelişme yaşandı.

  FCA, Binance Markets Limited’e Ülkede Resmi İzin Verdi

  Birleşik Krallık’ın yasal regülatörü olan Finansal Kontrol Otoritesi (FCA), Binance Markets Limited için bölgede resmi izin verdi. Ancak Binance Market Limted şirketi, Binance’ın o bölgedeki şirketlerinden sadece biri. Resmi izin, FCA’nın resmi sitesinde de yayınlandı. Ancak regüle edilen şirketin doğrudan Binance mı olduğu yoksa sadece Binance Markets Limited mi olduğu konusu, sektörde bir tartışma başlattı ve kafa karışıklığına yol açtı. Binance’ın Birleşik Krallık bölgesinde başta İngiltere olmak üzere regülatör ile iyi ilişkiler kurma çabasında olduğu biliniyor.

  Karar Belirsizliğe Yol Açtı

  Binance, İngiltere ve Birleşik Krallık bölgesinde regülatörler ile iyi ilişkiler kuran bir CEO arayışında. Bununla birlikte FCA’nın Binance Markets Limited’e ülkede izin vermesi, elbette olumlu bir gelişme olarak karşılandı. Ancak izin alan şirketin Binance’ın bir kolu olması ve Binance Markets Limited’in Birleşik Krallık’ta herhangi bir faaliyet göstermeyen bir şirket olması sürecin nasıl devam edeceği konusunda bir belirsizlik oluşturdu.

  Changpeng Zhao Tweet Attı

  FCA’nın resmi izin duyurusunu web sitesinden yayınlamasından sonra Binance CEO’su Changpeng Zhao’dan da Twitter üzerinden bir paylaşım geldi. CZ, FCA’dan onay aldıklarını belirterek şu ifadelere yer verdi:

  “25 Ağustos 2021 güncellemesi… 25 Haziran 2021’de FCA, Binance Markets Limited’e bazı yaptırımlar getirdi. Şirket, uyması gereken tüm gereklilikleri yerine getirdi.”

  Bu aşamadan sonra Binance borsasının İngiltere’de ve Birleşik Krallık bölgesindeki konumunun ne olacağı, ilerleyen süreçlerde belli olacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle