Kripto Para

ABD’li Senatör dip fiyattan BTC topluyor!

  Kripto para piyasasındaki belirsizlik devam ederken Bitcoin yatırımı yapan ünlü isimlerin sayısı artıyor. ABD’li Senatör Cynthia Lummis, son röportajında BTC fiyatındaki düşüş fırsatını kaçırmayıp dip fiyattan BTC alabileceğini söyledi…

  Kripto para sektöründe yaşanan sert düzelteme hareketi, hala tartışma konusu olmaya devam ediyor. Son düşüşte Bitcoin fiyatı 29 bin seviyelerine gerileyerek tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 55 oranında uzaklaştı. Bu süreçte Bitcoin destekçileri, yükseliş beklentileri devam ettiği için alımlarına da ara vermedi.

  ABD’nin Wyoming eyaletinden Senatör Cynthia Lummis de Bitcoin alımı yapmayı planlayan ünlü isimler arasında yer aldı. BTC fiyatındaki gerilemenin kendisini heyecanlandırdığını ifade eden Senatör, “Fiyat daha da düştüğü an, daha fazla Bitcoin alacağım.” dedi. Senatörün bu açıklamaları kripto para basınında da geniş yankı buldu. 

  Bitcoin Destekçisi Senatör

  ABD’li Senatör Cynthia Lummis, Bitcoin yatırımları ile tanınıyor. Lider kripto para birimine ilk olarak 2013 yılında yatırım yapması ile hatırlanan Lummis, bu süreçte alımlarına devam etti. United Rentals hisseleri ile Bitcoin kıyaslaması yapan Cynthia Lummis yatırımcıların dikkatini çeken şu ifadeleri kullandı: 

  “Sahip olduklarım arasında en favori hissem, United Rentals adlı bir şirkete ait. Ona yatırım yaptığımda, değeri yere çakıldı. Ama satmadım ve yıllar içerisinde benim için çok güzel bir performans sergiledi. Bitcoin’in de buna benzer bir şey yapacağını düşünüyorum.” ABD’li senatörün Bitcoin’e verdiği destek, topluluktan da büyük ilgi gördü. 

  Bitcoin’de Regülasyon Çalışmaları

  Kripto para piyasasında zaman zaman risk ve endişeleri ortaya çıkaran Bitcoin’in regüle edilmesi konusunda çalışmalar sürüyor. Cynthia Lummis, diğer senatörler ile birlikte ödeme ve mutabakat teknolojileri kapsamında Bitcoin’e yer açabilmek için çalışmalar gerçekleştiriyor. 

  Kripto paraların bir an önce regüle edilmesini istediğini ifade eden ABD’li senatör, bu konuda fazla kısıtlayıcı olmayan planlar hedeflediklerini de söyledi. Bitcoin yatırımları ile dikkatleri üzerine çeken Cynthia Lummis, basit ve anlaşılır regülasyonlar sayesinde sektördeki inovasyonu destekleyebileceklerini kaydetti

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle