Kripto Para

Dev borsa hisse senedi token alımını durdurdu

  Kripto para dünyasının önde gelen borsalarından Binance, yeni bir duyuru ile gündeme geldi. Dev borsanın nisan ayından beri listelediği hisse senedi tokenlerinin alım satımına son verildiği belirtilirken bu gelişme büyük şaşkınlık yarattı…

  İşlem hacmine göre sektördeki en büyük kripto para borsası Binance, hisse senedi tokenlerinin alım satım işlemlerini durdurduğunu açıkladı. Dev borsanın resmi iletişim kanalları üzerinden bugün yapılan açıklamada, hisse senedi tokenlerinin alım satımına son verildiği ifade edildi. 

  Halihazırda Binance müşterisi olup portföylerinde hisse senedi tokenleri bulunan kullanıcıların 14 Ekim 2021 tarihinden önce bu hisse senetlerini satmaları gerektiği ifade edildi. Kripto para dünyasının dev borsası, belirtmiş olduğu bu tarihe kadar satılmayan hisse senedi tokenlerinin 15 Ekim tarihinde kapatılarak işlevsiz hale geleceğini vurguladı.

  Dev Şirketlerin Hisse Tokenleri Çöp Oldu

  Geniş bir kullanıcı kitlesi bulunan Binance kripto para borsası, takvimler 14 Ekim 2021 tarihini gösterdiğinde platformda artık hiçbir hisse senedi tokenini desteklemeyeceğini hatırlattı. Dev kripto para borsasının platformu üzerinde Apple, Coinbase, Microsoft, MicroStrategy ve Tesla gibi önde gelen şirketlerin tokenleri yer alıyordu. 

  Almanya Finansal Piyasa Düzenleme Kurumu BaFin tarafından Binance borsasına nisan ayında verilen uyarı, dev borsanın bu kararı almasında etkili oldu. BaFin tarafından o dönemde yapılan uyarıda şu açıklamaya yer verilmişti: “BaFin, Binance Almanya’nın ülkede gerekli prospektüsleri sunmadan hisse token’ları sattığından şüphelenecek bilgilere sahiptir. Menkul kıymet yatırımları sadece gerekli bilgilere dayanarak yapılması gerektiğini unutmayınız

  Eleştiriler Sonucu Geri Adım Atıldı

  Binance, platform üzerinden milyonlarca kullanıcısına sunduğu hisse senedi tokenlerini bu yılın Nisan ayında başlatmıştı. Alman finans hizmetleri şirketi CM Equity iş birliği ile piyasaya sunulan bu tokenler büyük ilgi görmüştü ancak Türkiye’deki Binance kullanıcılarına erişim imkanı verilmemişti. CM-Equity AG’nin Avrupa Ekonomik Bölgesi ve İsviçre’de yaşayanlar için kendi hisse senedi tokenlerini açmasıyla bu hizmete giren Binance borsasından geri adım geldi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle