Raoul Pal yatırımcıların Bitcoin ilgisini değerlendirdi

  Real Vision CEO’su Raoul Pal, Bitcoin ve kripto paralar hakkında açıklamalarda bulundu. Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalar yapan Pal, Bitcoin’in tek çıkış yolu olduğunu vurguladı…

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği isimlerden biri olan Real Vision CEO’su Raoul Pal yeni açıklamalarıyla gündeme geldi. Sosyal medya hesabından finansal piyasaları değerlendiren Pal, Bitcoin satın almanın önemine değindi. ABD Merkez Bankası FED, son açıklamasında 7.4 trilyon dolarlık bilanço duyurdu.

  2008 yılındaki ekonomik krizde görülen 4.5 trilyon dolarlık bilançonun ardından gündeme gelen bu durum, FED’in pandemi sebebiyle ekonomi teşvik paketlerini devreye almasına yol açtı. Dolar basmaya devam etmesi ve teşvik paketlerinin hazırlanması bu tablonun mimarı oldu.

  Tek Çıkış Yolu Bitcoin

  Değer kaybı yaşamaya başlayan dolar ile birlikte yatırımcılar kripto para yatırımına yöneldi. Özellikle genç kuşaklar, işsizlik problemi ve rekabete karşı mücadele etmek için Bitcoin yatırımlarını tercih ediyor. Bitcoin’i keşfeden ve mevcut finansal sistemi değiştirmek isteyen kişiler Bitcoin yatırımına yöneldi. Bu yoğun ilginin ardından Bitcoin fiyatını yükselten ana güçler ortaya çıktı.

  Real Vision CEO’su Raoul Pal açıklamasında, Bitcoin tercihlerinin arkasındaki temel itici güçleri şu şekilde sıraladı: Alım gücünün düşmesi, istihdam olanaklarının azalması, borçların artması. Bu senaryoda insanlar tek çıkış yolu olarak Bitcoin’i görmeye başladı. İnsanlar fakirleşmelerini engellemek ve kendilerini güven altına alıp gelecekte getiri sağlayabilecek yatırımlara yönelmeye başladı.

  Bitcoin Uzun Vadede İyi Bir Çözüm

  Bitcoin fiyatının zaman içinde düşse bile yeniden yükselecek gücü kendinde bulacağına dikkat çeken Real Vision CEO’su Raoul Pal, son açıklamalarıyla dikkatleri üzerine çekti. Güncel şartları değerlendiren Pal, alım gücünü dengelemek adına pek çok kişinin Bitcoin kullanmaya başlayacağını söyledi.

  Pal, Bitcoin’in uzun vadede düşse bile yeniden yükseleceğini söylerken şunları kaydetti: “Bitcoin, bozulmuş olan finansal sistemi düzeltmek ve eksiklikleri gidermek için iyi bir araç olabilir. Bitcoin, yüksek getiri oranı sunan ve birçok alanda kullanım imkanı sunan bir finansal varlık olma özelliği taşır.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle