Kripto Para

Binance Borsası Hisse Tokenlerini İşleme Açıyor

  Kripto para borsasının popüler borsalarından Binance kullanıcılarına sunacağı yeni hizmeti açıkladı. FTX ve Bittrex Global’ın ardından hisse tokenleri ile işlem yapmayı mümkün kılan yeni borsa Binance oldu. Binance borsası ilk olarak Tesla hisselerini tokenleştirdi.

  Kripto para piyasasının dev borsalarından Binance kullanıcılarına yeni bir hizmet sunuyor. Bugüne kadar kripto paralarla işlem gerçekleştirebilen Binance kullanıcıları artık hisse tokenleri ile de alım ve satım işlemleri yapabilecek. Binance borsasının hisse tokenleri üzerinden işlemi mümkün kılması yatırımcıları sevindirdi. Bununla beraber hisse tokeni işlemlerinin kripto paralara göre bazı avantajları da var.

  Hisse senedi işlemlerinden farklı olarak hisse tokenleri ile alım satım yapmak daha kolay olacak ve küçük meblağlarla da hisse tokeni alınabilecek. Çünkü hisse tokenleri parçalanabilir özellikte işleme alınacak. Hisse senetlerinde bir birim parçalanmadan alınabiliyor ancak hisse tokenleri parçalar halinde işleme girebilecek.

  Binance borsası yeni hizmeti için ilk olarak Tesla hisselerini tokenleştirdi. Tesla’ya ait her hisse borsa bir birim hisse tokenini temsil ediyor. Bu hisse tokenini ise tam fiyatını ödemeden bir kısmını satın almak mümkün oluyor. Minimum alım tutarı ise bir tokenin yüzde 1’i kadar olabilecek.

  Dev Borsa Hisse Tokeni İşlemleri İçin Komsiyon Ücreti Almayacak

  Binance borsasının yeni hizmeti kullanıcıları sevindirdi. Bununla beraber borsa hisse tokeni işlemleri için farklı avantajlar da sundu. Binance kullanıcıları hisse tokenleri ile işlem yapmak için borsaya ekstra bir komisyon ödemesi yapmayacak. Bu avantaj da Binance kullanıcılarını hisse tokeni işlemlerine çeken özelliklerden biri oldu.

  Kripto Paralar İle Hisse Tokenlerinin İşlem Saatleri Farklı Olacak

  Hisse senedi ile yapılacak olan alım ve satım işlemlerinin farklı özellikleri de var. Bilindiği gibi borsa kripto para işlemleri hergün ve her saat yapılabiliyor. Bununla beraber hisse senedi işlemleri ise 7/24 yapılamayacak. Hisse senedi işlemleri için belirli saatler olacak. Konu ile ilgili Binance sözcüsü açıklamalarda bulundu.

  Binance sözcüsü hisse senedi işlemleri ile ilgili açıklamasında hisse tokenlerinin dayanak bir varlık ile desteklendiğini bu nedenle de işlemlerin gerçek zamanlı yapılabildiğini belirtti. Hisse tokenleri dayanak varlıklarla aynı zaman diliminde işlem görecek bu nedenle sürekli olarak işlem yapmak mümkün olmayacak.

  Borsa Yeni Hizmetini Sınırlı Bölgede Verecek

  Binance borsası sunduğu bu yeni hizmet için yeni bir işbirliği de gerçekleştirdi. Borsa hisse tokeni işlemlerinin takip edilmesi ve custody sürecinin yönetilmesi için Almanya’daki CM-Equity AG ile işbirliği yaptı.

  Binance borsasının Tesla hisselerini tokenleştirerek gerçekleştirdiği bu yeni hizmet başlangıçta çok geniş bir alanda verilmeyecek. Bu yeni hizmetin şuan için ABD, Çin ve Türkiye gibi ülkelerde verilmeyeceği açıklandı. Bununla beraber Tesla ile başlayan ürün yelpazesi ile günden günde artacak. Yeni ürünler ile ilgili ise henüz açıklama yapılmadı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle