Kripto Para

Solana ağına Facebook, Google, Tesla hisseleri geliyor!

    Kripto para dünyasını en popüler borsalarından FTX yeni bir hamle yaptı. Digital Assets AG ile ortak olan borsa, Solana ağında tokenleştirilmiş hisse senetlerinin piyasaya sürülmesini sağlayacak…

    Digital Assets AG ve FTX kripto para borsasının ortaklığı ile yatırımcıları heyecanlandıran bir gelişme yaşanıyor. Bu ortaklık kapsamında Solana ağı için 55 şirketin yer aldığı tokenleştirilmiş hisse senetleri piyasaya sürülecek. FTX borsasında kimlik doğrulaması sürecini tamamlayan kullanıcılar, bu hisselerin alın satım işlemlerini sağlayan ilk platform olarak tarihe geçecek.

    Facebook, Apple, Google, Netflix, Nvidia, PayPal, Square ve Tesla gibi önde gelen teknoloji firmalarının tokenleştirilmiş hisseleri Solana ağında yer alacak. Digital Assets AG firması, bu hedefi gerçekleştirmek için katman 1 blok zinciri platformunda 55 tokenize hisse senedini listeleyecek. 

    FTX Kripto Para Borsasında Listelenecek

    İsviçre merkezli şirket, Binance ve FTX kripto para borsalarının yanı sıra özel blok zincirlerde serbest hisse senetleri sağlamasıyla tanınıyor. Digital Assets AG tarafından piyasaya sürülen serbest tokenler, söz konusu hisselerin halka açık arzını temsil eden varlıklar arasında yer alıyor. Firmanın Tokenized Stocks’un menkul kıymetler tanıtım broşürleri, hisse senetlerinin Avrupa Ekonomik Alanında geçerli hale getirilmesi için gerekli onayları almayı başardı. 

    Konu hakkında yapılan basın açıklamasına göre FTX Borsası, İsviçreli şirketin hisse senedi tokenlerinin Solana üzerinden alım satımına öncülük edecek. Bu yüzden borsada kullanıcı kimlik doğrulama sistemini tamamlayan kullanıcıların aynı zamanda yargısal olarak izin verilen bölgelerde yaşayıp yaşamadıklarına da dikkat edilecek. 

    Solana Ağında Tokenleştirilmiş Hisse Senetleri

    Solana Labs CEO’su Anatoly Yakovenko, yatırımcılara heyecan veren bu gelişme hakkında açıklamalarda bulundu: “DAAG’ın tokenleştirilmiş hisse senedi altyapısı, temel piyasa yapısında bir paradigma değişikliğini kolaylaştırmaya yardımcı olacak. Bu sektörde standardı belirlemek için çalışmaya devam etmekten heyecan duyuyoruz. Bu yeni hisse senedi tokenlerini destekleyecek DeFi ürünleriyle Solana üzerine inşa edilebilecek finansal teknolojiyi genişletmeye hazırız.”

    Benzer Başlıklar

    Daha Fazla Yükle