BIDR Token Nedir? BIDR Coin Nasıl, Nereden Alınır?

  Kripto para piyasasında dikkat çeken stablecoinler arasında BIDR yer almakta. Son zamanlarda yerli kripto para yatırımcılarının da merak ettiği BIDR Coin nedir, nereden alınır ve avantajları nelerdir gibi soruların yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz. 

  BIDR Coin Nedir?

  BIDR, PT Digital Rupiah Indonesia tarafından yayınlanan Rupiah destekli bir stablecoindir. Endonezya Rupiahı ile 1:1 oranında desteklenir. Özellikle dünyanın en büyük kripto para borsası Binance üzerinde listelendikten sonra geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmış ve adını duyurmuştur. 

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  BIDR projesinin temel amacı, her Binance Rupiah'ın (BIDR) fiyatı Endonezya Rupiahı değerini taklit etmektir. BIDR, Endonezya'nın itibari para birimine sabitlenmiştir ve Binance Chain üzerinde çalışır. Binance CEO'su Changpeng Zhao, bunun fiyat para birimine sabitlenmiş ilk sabit para olduğunu ve iki borsa arasındaki geniş işbirliği sayesinde mümkün olduğunu iddia etmektedir. BIDR projesi hakkında merak ettiğiniz detaylı bilgileri ve Whitepaper’ı https://www.tokocrypto.com/ bağlantı adresi üzerinden bulabilirsiniz. 

  BIDR Coin Yorumları

  Kripto para piyasasının önde gelen stablecoinlerinden biri olarak görülen BIDR hakkında uzmanların olumlu yorumları mevcuttur. Dev kripto para borsası Binance CEO’su CZ de BIDR Coin hakkında şunları söylemiştir: “Stablecoinler itibari paranın kripto ekosistemine yayılması için önemli bir kanaldır. BIDR, özellikle Endonezya Rupiahı ile kripto para ticareti yapan ve satın alan artan sayıda kullanıcımızı desteklemek açısından önemlidir.”

  BIDR Coin Geleceği 

  Stablecoin yatırımı yapmak isteyenler için BIDR Coin de öne çıkan seçenekler arasında yer almaktadır. Deneyimli kripto para analistleri, Endonezya Rupiahı ile kripto para ticareti yapan kişilerin kullanımı bakımından BIDR coinin önemli olduğunu söylemektedir. Bu yüzden gelecek vaat eden kripto para projeleri arasında yer alır. 

  BIDR Coin Fiyatı Ne Kadar?

  Son gelen verilere göre 1 BIDR fiyatı %binanceidr+try% TL. Döviz cinsinden ise %binanceidr+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, BIDR Coin 24 saatte %binanceidr+yuzde%.

  2021 yılında kripto para piyasasının genelinde görülen yükselişler ile birlikte BIDR Coin fiyatında da önemli değişiklikler olmuştur. Ancak BIDR sabitcoin olduğu için yüksek volatiliteden ve boğa rallilerinden çok fazla etkilenmemiştir. 

  BIDR Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

  • 1. Adım: BIDR Coin satın almak için bu stablecoini listeleyen Binance, Huobi Global gibi borsalardan birinin web sitesine girin. 
  • 2. Adım: Borsaya ücretsiz kayıt olarak hesap açın.
  • 3. Adım: Hesabınızı aktif hale getirdikten sonra borsa hesabınıza para gönderin. 
  • 4. Adım: Bakiyenizi kontrol ettikten sonra borsanın kripto para satın alma işlemlerini kullanarak BIDR coini seçin ve alım emri girin.
  • 5. Adım: Hesabınızdaki BIDR coinleri borsada veya soğuk cüzdanlarda tutabilirsiniz. 

  Avantajları Neler?

  BIDR Coin avantajları şunlardır:

  • Binance borsasında listelendiği için güvenilir stablecoinler arasında yer alır. 
  • Binance ve Tokocrypto kullanıcıları artık Bitcoin (BTC), Binance Coin (BNB), Binance USD (BUSD), Tether (USDT) ve Ether (ETH) karşısında BIDR ticareti yapabilir.
  • Kullanıcılar her biri 1 Endonezya rupisi oranında stablecoin'i doğrudan satın alıp kullanabilirler.

  Dezavantajları Neler?

  BIDR Coin dezavantajları şunlardır:

  • Diğer stablecoinlerde olduğu gibi BIDR Coin için de yatırım riskleri mevcuttur.
  • Borsalarda veya mobil cüzdanlarda tutulan BIDR coinin siber saldırı ile çalınma riski vardır. 

  Sonuç

  Büyük kripto para borsası Binance ve Endonezya borsası Tokocrypto tarafından listelenen BIDR, Rupiah destekli bir stabilcoindir. Her Binance Rupiah'ın (BIDR) fiyatı Endonezya Rupiahı değerini taklit eder ve 1:1 oranında değere sahiptir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle