Kripto Para

Coinbase Twitter’dan Binance’a diss attı!

  Dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında çoğunlukla ilk iki sırada gösterilen Binance ve Coinbase, Twitter üzerinden karşı karşıya geldi. Coinbase, son dönemlerde hakkında inceleme başlatılan Binance’i üstü kapalı hedef aldı.

  İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance ile ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, çoğu zaman bu alanda iki büyük marka gibi rakip olarak gösteriliyor. Daha önce Binance ve Coinbase arasında gergin sayılabilecek bir atışma yaşanmadı. Ancak son dönemlerde Binance borsasının çeşitli ülkelerde karşı karşıya kaldığı durum, Coinbase için fırsat oluşturdu. Coinbase isim vermeden Twitter paylaşımından Binance’i hedef aldı.

  Coinbase’in Twitter Paylaşımı

  Twitter paylaşımında en büyük rakibi olan Binance’i hedef alan Coinbase, paylaşımında “en güvenli” platform olduklarını vurguladı. Paylaşımda Coinbase, hiçbir zaman saldırıya uğramadıklarını ya da kapatılmadıklarını belitti. Bu paylaşım, Binance için üst üste başlatılan inceleme kararları sonrası geldi. Coinbase, paylaşımlarında kendileri ile gurur duyduklarını gösterdi. Söz konusu paylaşımda Coinbase şu ifadelere yer verdi:

  “Bu hafta İngiltere’den çok sayıda haber geliyor ve bu bize gurur duyduğumuz birkaç şeyi düşündürüyor… Hiçbir zaman saldırıya uğramadık, hiçbir zaman kapatılmadık, dünya üzerinde 56 milyon kullanıcı, kripto paralarınız için en güvenli yer.”

  Binance İşlemleri Birleşik Krallık’ta Kısıtlandı

  Coinbase bu paylaşımı yapmadan hemen önce Binance borsası Birleşik Krallık’tan bir darbe yemişti. İngiltere’nin finansal regülatörü FCA, Binance borsasının Birleşik Krallık’ta herhangi bir düzenlenmiş faaliyet yürütmesinin engellendiğini duyurdu. FCA bildirisine göre, Binance borsası İngiltere’de bu karar sonrası yalnızca belli bazı işlemleri kullanıcılarına sunabilecek.

  Coinbase Olumlu ve Olumsuz Tepkiler Aldı

  Birleşik Krallık bölgesi için alınan kararın yanı sıra Binance, son dönemlerde birçok ülkede başlatılan inceleme ve suç duyurularıyla da gündeme geldi. Ayrıca Binance borsasının 2019 yılında bir saldırıya uğradığı da biliniyor. Şimdilerde Binance; İngiltere, Japonya, Kanada, Cayman Adaları, Singapur ve Tayland gibi ülkelerde finans regülatörlerinin incelemeleri ile karşı karşıya kalmış durumda.

  Coinbase tarafından paylaşılan tweet çok ilgi gördüğü gibi eleştiri de aldı. Ünlü balina ve kripto para analisti Cobra, bu tweete verdiği yanıtta şu ifadeleri kullandı:

  Bu, geri tepen bir tweet türüdür. Kaderi kışkırtmayın.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle