Kripto Para

Barclays, Binance işlemlerini bloke etti!

  Son günlerde çeşitli ülkelerden gelen inceleme ve yasaklama haberleri ile sarsılan Binance’a İngiltere’den bir darbe daha geldi. İngiltere merkezli dev banka Barclays, banka/kredi kartı ile Binance’a yapılan ödemeleri yeni bir açıklamaya kadar durdurdu.

  İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, son dönemlerde dünyanın çeşitli ülkelerinden darbe üstüne darbe yedi. Ülkelerde henüz kripto paralar konusunda atılabilmiş net ve emsal olabilecek bir düzenleme adımı bulunmuyor. Binance borsasının da çeşitli ülkelerde lisanssız şekilde hizmet veriyor olması ve ülkenin düzenleyici kurumunun belirlediği düzenlemelere uygun olmaması, borsayı son dönemlerde zor durumda bırakıyor. Birçok ülkeden peş peşe inceleme darbesi alan Binance’a bir kez daha İngiltere’den bir darbe geldi.

  Banka Tarafından Yapılan Açıklama

  İngiltere merkezli bankacılık devi Barclays, müşterilerine duyuru yaptı. Banka, kredi ya da banka kartları ile Binance borsasına yapılan ödemelerin bir sonraki duyuruya kadar durdurulduğunu açıkladı. Böylece banka, Binance’a yapılan transferleri bloke etmiş oldu. Konuya ilişkin olarak Barclays bankasının yaptığı duyuruda şu ifadelere yer verildi:

  Binance’a kredi/banka kartı ile yapılan ödemeleri bir sonraki duyuruya kadar durdurduğumuzu bildirmek istedik. Bu, paranızı güvende tutmanıza yardımcı olmak için atılan bir adımdır. Bunun neden olabileceği herhangi bir aksaklık için özür dileriz.”

  Barclays’ın Karardan Memnun Olmayan Müşterisine Yanıtı

  Barclays bankası, aldığı bu kararı müşterilerine mobil uygulama üzerinden bir kısa mesajla bildirdi. Bankanın Binance kararı ile ilgili mesajla karşılaşan birçok kişi, bankasını değiştireceğini belirten yorumlarda bulundu. Twitter üzerinde birçok Barclays müşterisi, bu karar ile ilgili eleştirilerini dile getirdi. Bir müşterinin bu karar üzerine bankasını değiştireceğini söylemesine yönelik bankanın sosyal medya destek ekibi şu yanıtı verdi:

  “Merhaba, umarım iyisindir? Bizden ayrılacağınızı duyduğumuzda çok üzüldük. Paranızı korumaya yardımcı olmak bizim sorumluluğumuzdur. Bunu göz önünde bulundurarak, paranızı güvende tutmaya yardımcı olmak için Binance’a kredi/banka kartıyla yapılan ödemeleri bir sonraki duyuruya kadar durdurma kararı aldık.”

  İngiltere’nin finansal regülatörü FCA, 26 Haziran tarihinde yaptığı açıklamasında Binance’in ülkede herhangi bir düzenlemeye dahil olarak hizmet veremeyeceğini duyurmuştu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle