Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 10 Şubat 2022

  Kripto para piyasasında yatırımcıların endişeli takibi devam ederken, Bitcoin (BTC) fiyatındaki toparlanma dikkatlerden kaçmıyor. BTC öncülüğünde yeniden yukarı yönlü hareketine başlayan kripto paralarda altcoinlerde de ciddi ralliler görülmeye başlandı.

  10 Şubat 2022 Perşembe gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  ABD'de yatırımcıların beklediği enflasyon rakamları açıklandı. Yıllık yüzde 7,5'luk enflasyon son 40 yılın en yüksek seviyesi olarak kayıtlara geçerken BTC fiyatı 45 bin dolar seviyesinde sert hareketler göstermeye devam ediyor. 

  Önde gelen kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, El Salvador'un Bitcoin hamlesini revize etti. Ülkenin yatırım notunu B-'den, "yükümlülüklerini yerine getirememe seviyesi" olarak görülen CCC'ye düşüren Fitch ayrıca tüm gücün Bukele etrafında toplandığını öne sürdü.

  Kripto paralara verdiği destekle tanınan New York Belediye Başkanı Eric Adams, kripto madenciliğini desteklemediğini açıkladı. “Kripto madenciliğini değil kripto para birimini destekliyorum.” diyen belediye başkanı kripto para topluluğunda bazı kişilerin tepkisiyle karşılaştı. 

  Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in Forbes’a 200 milyon dolarlık stratejik bir yatırım yapacağı açıklandı. Bu yatırım ile Binance, Forbes’un en büyük iki yatırımcısından biri oldu.

  Hindistan Merkez Bankası (RBI) Başkanı Shaktikanta Das, “Kripto paralar bir tehdit unsurudur” diyerek yatırımcıları uyardı. Ayrıca Das, yatırımcılara kaldırabilecekleri risklere göre yatırım yapmaları uyarısında bulundu.

  Altcoinlerde ise SHIB yatırımcılarını yakından ilgilendiren bir duyuru geldi. Shibburn Twitter hesabının paylaşımında, son üç gün içinde 144,2 milyon Shiba Inu yakımı gerçekleştiği ifade edildi. SHIB coinlerde dev yakma hamlesinden sonra fiyatta yükseliş hareketleri gözlemlendi.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto para borsalarındaki verilere bakıldığında BTC fiyatında yüzde 2.19 yükselişle 45.112 dolarlı seviyeler görülüyor. Altcoinlerde ETH ve bazı projeler pozitif sinyaller veriyor. En değerli ilk 10 kripto para birimi içinde en fazla yükselen altcoin olan ETH dışında BNB, ADA ve AVAX coinlerde değer artışı görülüyor. Günün en fazla değer kaybeden altcoini ise son dönemde parabolik yükselen XRP oldu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle