Kripto Para

Ripple ve SEC davasına XRP yatırımcıları taraf olacak mı?

  Ripple ile SEC arasındaki dava kripto para topluluğunun yakından takip ettiği gelişmeler arasında yer alıyor. Basına yansıyan son bilgilere göre XRP yatırımcıları da davaya 3. taraf olarak katılma şansını arttırıyor…

  Kripto para topluluğunun uzun bir süredir gündeminde olan Ripple ve SEC davasında duruşmalar devam ederken yeni gelişmeler yaşanıyor. Mağdur olan XRP yatırımcılarının davaya 3. taraf olarak müdahil olma talepleri ile ilgili yeni bir haber paylaşıldı. Kripto para basınında yer alan bilgilere göre, son mahkeme kararında ABD’deki bölge mahkemesinin yargıcı önemli bir konuya değindi.

  Yargıca göre XRP sahiplerinin Ripple aleyhinde açılan SEC davasına müdahale etmek için bulundukları talebe onay verilebilir. Bu davadan dolayı büyük çapta kayıp yaşayan ve mağdur olan XRP sahiplerinin avukatı John Deaton, dava sürecini yakından takip ediyor. Ünlü avukat, XRP yatırımcılarının tam ve kuvvetli bir şekilde çıkarlarını koruyabilmesi için SEC davasına dahil olmalarını istiyor.

  XRP Yatırımcıları Davaya Katılabilir

  Geçtiğimiz dönemde Bölge Yargıcı Analisa Torres’e XRP yardımcıları adına dilekçe sunan Deaton’un bu talebine yeşil ışık yakıldığı bilgisi paylaşıldı. New York’ta bulunan bölge mahkemesi, SEC tarafından Ripple ve iki yöneticisi aleyhinde açılan davaya XRP topluluğunu da katabilir. Topluluk adına mahkemeye dilekçe sunan John Deaton’ın talebi onaylanabilir.

  Bu talebin önümüzdeki dönemde değerlendirilmeye alınacağı bilgisi, kripto para basınının gündemine geldi. SEC’in bu talebe cevap olarak herhangi bir belge sunmaması halinde, yetkili bölge mahkemesinin XRP yatırımcıları adına yapılan bu başvuruya onay vermesi bekleniyor.

  Kripto Para Dünyası Davaya Kilitlendi

  SEC, Ripple aleyhinde 1.3 milyar dolarlık menkul kıymet davası açtıktan sonra pek çok önemli kripto para borsası harekete geçerek XRP işlemlerini dondurmuştu. XRP kripto para alım satım işlemlerinin askıya alınması ve delist edilmesi fiyat üzerinde adeta çakılma etkisi yaratmıştı.

  Bu yüzden SEC’nin Ripple aleyhine açtığı dava, XRP yatırımcıları üzerindeki potansiyel etkisi bakımından yakından takip ediliyor. Ayrıca sadece XRP yatırımcıları değil diğer kripto paralara yatırım yapan kullanıcılar da dava sürecini izliyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle