ETH’de yükselişin sinyalini veren 5 gelişme

  En büyük 2. kripto para birimi olan Ethereum (ETH) fiyatındaki değişimler yatırımcıların ilgisini çekiyor. Yakın zamanda artı potansiyeli taşıyan ETH’de bu potansiyeli oluşturan 5 sebep analistler tarafından masaya yatırıldı…

  Ethereum için borsa yatırım fonları (ETF) satışa sunulması, yatırımcıların dikkatinden kaçmadı. ETH ETF’lerinin piyasaya sürülmesi, çok hızlı bir şekilde popülerlik kazanacağı beklentisini doğurdu. İlk olarak Kanada’da hayata geçen ETH ETF’leri, daha sonra Brezilya regülatörü tarafından da onaylanmıştı

  ABD’de SEC’in birden fazla ETH ETF başvurusunu sırada beklettiği biliniyor. Bu borsa yatırım fonlarının onaylanması halinde Ethereum’a çok büyük seviyede kurumsal yatırım gelmesi söz konusu olabilir. Analistler bu nedenle ETH’de yükseliş sinyallerini yakından takip ediyor. 

  Ethereum Güncelleştirmeleri 

  Kripto para sektöründe yenilik söz konusu olduğunda en iyisini sunmaya çalışan projelerin başında Ethereum geliyor. En büyük gelişim liderliğine sahip bu ağda, çok katmanlı iki özelliğin son sürümleri de dikkatlerden kaçmadı. Uniswap borsası, ETH ölçeklendirme çalışmalarına yönelik Optimism entegrasyonunu duyurdu.

  Ethereum güncelleştirmeleri sayesinde ağ üzerinde daha düşük ücretler ve gecikme süreleri hedefleniyor. Ağ üzerindeki işlemlerden daha fazla verim sağlayabilecek adımların gelmesi, uzmanlara göre Ethereum fiyatını arttıracak önemli sebepler arasında gösteriliyor.

  PoS Sistemi ve Diğer Avantajlar

  Ethereum yıllık enflasyon oranı yüzde 4.5 civarında hesaplandı. ETH 2.0 güncellemesi olduğunda bu enflasyon seviyesinin sadece yüzde 0.5’e düşmesi, önemli bir yükseliş işareti olarak görüldü. Ayrıca en çok benlene güncelleme de Ethereum PoS sisteminde devreye alınacak. 

  Ethereum PoS sistemine geçişin, ETH’nin ekonomisini hisse ve hodl ekonomisine değiştirmesi planlanıyor. Yeni güncellemenin ardından aktif edilecek bu sistemde kısa vadede kâr amaçlamak yerine uzun vadede daha sağlam temellerde adım atılacağını gösterecek. Uzmanlar, her gün ETH alımlarının BTC’den 3 kat daha fazla olmasına da dikkat çekti

  Güncel durumda 1 ETH fiyatı %ethereum+try% TL. Döviz cinsinden ise %ethereum+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ethereum 24 saatte %ethereum+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle