Kripto Para

JP Morgan’dan özel müşterilerine BTC Fonu!

  ABD merkezli dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri olan JP Morgan, yeni kripto para hamlesiyle gündeme geldi. Daha önceden perakende müşterilerine kripto para fonu sunmaya başlayan banka, şimdi de özel bankacılık fonu müşterilerine kripto hizmeti veriyor…

  Kripto para piyasasının 2021 yılı başlarında yaşadığı boğa rallisine kadar Bitcoin (BTC) hakkında olumsuz açıklamalar yapan kurumlar artık tavır değiştiriyor. BTC konusunda olumsuz tavır takınan küresel bankacılık devi JP Morgan da bu bankalar arasına girdi.

  ABD merkezli dev banka, BTC konusundaki tavrının tamamen değiştiğini gösteren adımlar atmaya devam ediyor. Küresel bankacılık devi geçen haftalarda perakende müşterileri için Bitcoin Fonu başlattığını duyurmuştu. JP Morgan, şimdi de özel bankacılık müşterilerine yönelik BTC fon hizmetlerini aktif etmeye başladı.

  NYDIG ile JP Morgan Anlaşması

  En popüler kripto para saklama hizmetleri sağlayıcılarından biri olan NYDIG ile anlaşma yaptığını duyuran JP Morgan, o günden beri sektörde sağlam adımlar atıyor. NYDIG ise dev bankalarla anlaşmalar yaparak sektördeki başarısını devam ettiriyor. Bankadan yapılan açıklamada “Bitcoin’in en ucuz ve en güvenli alınabileceği yer” olarak gösterildi.

  BTC için geçmiş dönemde “sahtekarlık” tanımını yapan JP Morgan CEO’su Jamie Dimon, müşterileri için kripto para hizmetlerini başlattı. “Ben hala Bitcoin’e olumlu bakmıyorum ancak müşterilerimizin böyle bir talebi olursa tabii ki bu hizmeti veririz.” diyen yönetici bu sözünü tutmaya başladı.

  Bankacılık Devleri Teker Teker Sektöre Girdi

  Küresel bankacılık sektörünün en büyük aktörleri olan JP Morgan, Goldman Sachs, Bank of America ve Wells Fargo bu yıl kripto paralara yönelik hizmetler başlattı. Regülasyonlar konusundaki birçok belirsizliğe rağmen, kurumsal talepteki büyük artışı göz ardı etmeyen bankalar, Bitcoin fonlarını devreye aldı.

  BTC ve diğer kripto para yatırım ürünlerini müşterilerine sunan bankaların bu hamleleri, kripto para sektörünün benimsenmesi açısından büyük önem taşıyor. NYDIG CEO’su Yan Zhao, kısa zamanda ABD bankalarının müşterilerine Bitcoin alım, satım ve saklama hizmeti sunmaya başlayacağını söylemişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle