Kripto Para

ETH madencilik gelirinde dev artış bekleniyor

  Kripto pazarındaki araştırmaları ile bilinen Fundstrat şirketinin dijital varlık stratejisti David Grider, Ethereum kazançlarının 2021 yılında yükseleceğini düşünüyor. Stratejist bu yükselişi birkaç farklı faktöre bağlamakla beraber Ethereum 2.0 güncellemesinin en önemli etken olduğunu belirtti.

  David Grider sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlar ile Ethereum madencilik gelirlerinden artış beklediğini açıkladı. Ünlü stratejist 2021 yılında Ethereum ağında yaşanacak değişikliklerin de etkisi ile ağda büyük kazançların elde edileceğini öngörüyor.

  Ethereum’un 2020 yılı kazançları ile ilgili bir kıyaslama ile durumu açıklayan Grider, 2021 yılı kazançlarının şimdiden önceki seneyi geride bıraktığını belirtti. Grider, Ethereum madenciliğinde gelirlerin yüzde 1400 oranında artış göstermesini beklediğini açıkladı. 2020 yılında 600 milyon dolarlık madencilik geliri olduğunu açıklayan ünlü isim 2021 yılının henüz başında olunmasına rağmen gelirin 32e katlandığını belirtti. Ünlü stratejist beklediği yükselişi farklı faktörlere bağlı olarak açıkladı.

  Ethereum’un işlem ücreti taleplerinin azalması öngörülüyor

  David Grider Ethereum ağında temmuz ayında yapılması beklenen EIP 1559 güncellemesini hatırlattı. Bu güncellemenin ağ üzerindeki olumlu etkilerinin ise kazanç sağlayacağını belirtti. EIP 1559 güncellemesi ile Ethereum ağındaki 9 milyar dolarlık işlem ücretine olan talebin biteceğini açıklayan Grider, bu gelişme ile Ethereum’un daha fazla alım gücünü kendisine çekeceğini düşünüyor. Ünlü analist ağdaki işlem ücretlerinin azalması ile kazançların artmasını bekliyor.

  Grider Ethereum gelirlerinde yaşanacak yükseliş ile ilgili önemli bir faktörün de stake etme faaliyetleri olacağını düşünüyor. Varlığın hisse oranının da düşük olmasına dikkat çeken Grider, arzın azalacağını ve kazancın artacağını iddia etti. Ethereum arzında azalma yaşanması ile beraber fiyatların yükseleceğini iddia eden Grider, Ethereum gelirlerinin yükselmesinde bu noktanın önemli olduğunu belirtti.

  Ethereum 2.0 güncellemesi ile ağ daha verimli hale gelecek

  Grider ağın yaşanacak Ethereum 2.0 güncellemesi ile daha verimli bir hale geleceğini belirtti. Ölçeklenebilirlik sorununun ortadan kalkacağını belirten ünlü stratejist, proof of stake algoritmasına geçiş ile problemlerin azalmasını ve Ethereum gelirlerinin artmasını bekliyor. Ethereum kurucu ortaklarından Vitalik Butarin de yaptığı son açıklama ile güncellemenin önemli gelişmeler sağlayacağını açıklamıştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle